Sağlık Bakanlığı İş Başvurusu 10 Bin Personel Alınacak

 Sağlık Bakanı Ahmet Demircan son dakika yaptığı açıklama ile atama bekleyen sağlıkçıları sevindirdi. Bilindiği üzere sağlık personeli alımı kadrosu bekleyen kişi sayısı çok fazla. Sağlık bakanı açıklaması ile 10 bin kişilik Sağlık kadrosu açılacak ve alımlar süratle gerçekleşecek. En fazla atama memur alımı yapan kurumların başında gelen sağlık bakanlığı 10 bin kişilik memur alımı ile istihdamda yine birinciliği göğüsleyecek.

Sağlık Bakanlığı İş Başvurusu 10 Bin Personel Alımı


Sağlık Bakanı Ahmet Demircan yaptığı açıklamasında ''yarın itibari ile 10 bin personel ataması yapacaklarını söyledi.'' Buna göre bakanın duyurusunda
atamaların uzman kişiler ve pratisyenler için yapılacağı öğrenilirken listelerin gönderildiği, güvenlik soruşturmalarının başladığı ve güvenlik soruşturması tamamlanan kişilerin tüm incelemeleri yapıldıktan sonra herhangi bir olumsuz durumları olmadığı sürece atamalarının gerçekleştirildiği öğrenilmiş oldu.
Buna göre Sağlık Bakanığı toplam 10 bin kişilik personel ataması yapacak olup bu atamalar uzman kadrolar ve pratisyen kadrolar için yapılacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.