SYDV ve Kaymakamlıklara Gıda, Yakacak, Para Yardımı Başvurusu Yapmak

 Türkiye genelinde yardıma ihtiyacı olan binlerce insan var. Maddi yardıma ihtiyacım var diyerek kurumlara başvuru yapan insanların sayısı her geçen gün artıyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına, Valilik ve Kaymakamlıklara başvuru yapan bu insanlar yardım alabilmek için başvuru yapmaktadırlar. Maddi yardım eden iş adamları ve çeşitli vakıflarında yardımlarını ihtiyaç sahiplerinden esirgemiyor. Ülkemizde yardıma ihtiyacı olan insanları destekleyen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’da en fazla maddi yardım yapan kuruluştur.

Maddi Yardım Başvurusu Yapmak
önerilen ilan:
EVDE İPLİK TEMİZLEME İŞİ YAPARAK PARA KAZANMAK

Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Yardımlarına baktığımızda kurum ihtiyaç sahiplerine aşağıdaki yardımları sürekli olarak vermeye devam
etmektedir.

GIDA YARDIMI

Başvuruda istenen belgeler; Başvuru Dilekçesi, SYDV Başvuru Kayıt Formu, Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi ile başvuru yapılabilir. Uygun bulunan başvurulurda Gıda yardımı Listesine eklenerek, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfının, vakfımıza Gıda Yardımı gönderildiği tarihte yapılır.

YAKACAK YARDIMI

Başvuruda istenen belgeler; İlk defa başvuru yapılıyorsa SYDV Başvuru Kayıt Formu, Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi ve Başvuru Dilekçesi Uygun bulunan başvurulur da yakacak yardımı teslimi, Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfının, vakfına yakacak sevkiyatı yaptığı tarihte yapılır.

BARINMA YARDIMI

Başvuruda istenen belgeler; SYDV Başvuru Kayıt Formu İlk defa başvuru yapanlar için, Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi, Başvuru Dilekçesi ve Barınma ihtiyaç Raporu/Varsa hasar tespit Raporu ile ilk defa başvuru yapıyorsanız 30 gün gün içerisinde yardım alırsınız.

PARA YARDIMI

Başvuruda istenen belgeler; Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi (ilk defa başvuru yapılıyorsa ) Başvuru Dilekçesi SYDV Başvuru Kayıt Formu (İlk defa başvuru yapılıyorsa ) Para yardımının devamı için yapılan başvurularda 7 gün.

EĞİTİM YARDIMI

Başvuruda istenen belgeler; Nüfus Cüzdanı Önlü Arkalı Fotokopisi (ilk defa başvuru yapılıyorsa ) Başvuru Dilekçesi SYDV Başvuru Kayıt Formu (İlk defa başvuru yapılıyorsa ) Öğrenci belgesi Çocukların Kimlik Fotokopisi Not: Maddi yardıma ihtiyacım var diyenler için başvurular Ağustos-Eylül ve Ekim aylarında alınır. İlk incelemede olumsuzluk görülmeyen başvurular değerlendirilmek üzere en geç 14 gün içinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğüne gönderilir.

Maddi yardım almak istiyorum, maddi yardıma ihtiyacım var, diyorsanız Sosyal Yardımlaşma Vakfına başvuru yaparak sıkıntılarınızın bir bölümünden kurtulabilirsiniz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından maddi yardım almak isteyenler 3294 sayılı kanunun 2. Maddesi gereğince başvuru sahiplerinin ve eşlerinin herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna tabi olamama şartı aranmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.