TCDD 1118 Memur Alımı İlanı Yayınlanması Bekleniyor

 Hızlı tren çalışmaları ile göz dolduran TCDD ihtiyaçları doğrultusunda yeni personel alımları yapmaya devam edecek. Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan 1118 kişilik yeni memur alımı ilanının yayınlanması an meselesi. Ulaştırma, Denizcilik ve haberleşme bakanlığına bağlı olan TCDD Maliye bakanlığının onayı ile yeni memur alımlarına hazırlanıyor.

TCDD Memur Alımları İş Başvurusu
BELEDİYELER İÇİN KPSS ŞARTSIZ PERSONEL ALIMLARI YAPILIYOR

 Yıl içinde sık sık memur alımı yapan TCDD iş başvurusu yapmak için sizde sitemizi takip edebilirsiniz. Bakan Ahmet Arslan'ın açıklaması ile
sevinen memur adayları TCDD 1118 memur alımı ilanının yayınlanmasını bekliyor.

Buna göre Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere bin 118 memur alımı yapacak. Alımlar alt yapı ve taşımacılık sınıfları için yapılacaktır.
Alt yapı sınıfı için toplam 773 kişilik personel alımı yapılacak olup bu kişilerin 150'sinin işçi olacağı ve geriye kalan 623 kişinin ise KPSS ile atanacak memur olduğu belirtildi.
Taşımacılık sınıf için ise toplam 345 kişi alınacak. Bu alınacak olan personellerin 178'i işçi olacak ve geriye kalan 167'si ise memur statüsünde olacak.

Yukarıda TCDD'nin bin 118 kişilik memur alımını nasıl yapacağı detaylı olarak sizlere sunulmuştur. Buna göre TCDD'nin yakın zamanda ilanı yayımlaması bekleniyor.

1 yorum:

  1. ben nermin ozcan kahir univertesi idere ve sekreterlik fakultesi mezunuyum KPS sinavlarina girmedim ingilizce ve arapca konusuyorum bu ilana basvurmak istiyorum TC vatandasiyim ne yapmam gerekli bilgi verirmisiniz lutfen tel o5462703773

    YanıtlayınSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.