TÜRKAK İş Başvurusu Memur Alımları

 Türk Akreditasyon kurumu yeni memur alımlarına devam ediyor. Kamu kurumları 2017 yılının sonları yaklaştıkça özellikle 2018 ilk ayları için ihtiyaç duyduğu pozisyonlarda memur alımlarını hızlandırdı. Siz şimdi düşünüyorsunuz Türk Akreditasyon kurumu nedir? ne iş yapar? hangi kadrolarda memur alır? İşta bu sorularınızın cevaplarını hemen aşağıda bulabilir sizde TürkAk iş başvurusu yapabilirsiniz.

turkak-is-basvurusu
TÜRKAK İŞ Başvurusu Memur Alımları

 TÜRKAK memur alımlarında KPSS sınav sonucu yanında kendi düzenleyeceği sınav ile de memur adaylarını belirleyecektir. KPSS
70 puan almış adayların başvuru yapacağı memur alımı başvurusu 14 Kasım tarihinde son bulacak.

SINAVA GİRİŞ ŞARTLARI:
Türk Akreditasyon Kurumu alımını yapacak olduğu kadro için adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Giriş sınavının yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, 2017 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP2 puan türünden en az 70 puan almış olmak, En az dört yıllık lisans eğitimi veren Biyoloji, Veterinerlik ve Mühendislik bölümlerinden mezun olmak veya bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı yurtiçi veya yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak şartları aranacaktır.

Hangi Alanlardan Kaç Kişi Alacak?
Türk Akreditasyon Kurumu 15 kişilik boş kadro ile, Biyoloji 1, Çevre Mühendisliği 1, Elektrik veya Elektronik Mühendisliği 3, Endüstri Mühendisliği 2, Gıda Mühendisliği 1, İnşaat Mühendisliği 2, Kimya Mühendisliği 1, Makine Mühendisliği 3 ve Veterinerlik  bölümlerinden mezun olmuş 1 kişi alınacaktır.
SINAVA BAŞVURULAR:
Adaylar başvurularına 07 Kasım 2017 tarihinde başlayacak olup en geç 14 Kasım 2017 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular online yapılacak olup adaylar son başvuru günü en geç 24:00 a kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir. Buna göre başvurular Kurumun www.turkak.org.tr elektronik adresinde açılmış olan "Akreditasyon Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı - 2017" bağlantısı üzerinden online olarak yapılacaktır. Elden ya da posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 

MEB 47 BİN YENİ MEMUR ALIMI YAPACAK 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.