Yurtdışı İşçi Alımı İlanları ve Başvurular

 Ülkemizde her alanda olduğu gibi vasıfsız işçi alanında da yurtdışına süreli veya süresiz yoğun göç yaşanmaktadır.

 Bir çok işçinin hayali yurtdışında iş bulmaktır. Vasıflı işçiler bu konuda pek fazla sorunla karşılaşmazken, vasıfsız işçiler için bu süreç biraz daha zorludur. Gerek kendisini yurtdışına götürecek firmayı bulması, gerek kendisinin yapabileceği işi veya iş ilanını bulması olayları daha da karmaşıklaştırır ve zorlaştırır. Bir önceki makalemizde bahsettiğimiz gibi ülkemizi global anlamda temsil eden bir çok firma bulunmaktadır bu firmalara sitemiz vasıtası ile bir önceki makalemizden ulaşabilirsiniz. Şimdi bu firmaladan bir kaç örnek verelim.Ukrayna’ya işçi götüren DEMİR İNŞAAT,
Cezayir’e işçi götüren ASLANYAPI,
GÜRBAĞ İNŞAAT, YAPI MERKEZİ, KUZU GRUP, MAPA İNŞAAT, KAYI İNŞAAT,
Mısır’a işçi götüren LİMAK İNŞAAT,
Türkmenistan’a işçi götüren POLİMEKS İNŞAAT,
Yine Türkmenistan ve Rusya’ya işçi götüren RÖNESANS İNŞAAT
Yurtdışında Tercih Edilen Meslekler

Bu firmalar çeşitli alanlarda yurtdışı vasıfsız işçi alımı da yapmaktadır. Bu alanlara örnek verecek olursak elektrikten inşaat işçilerine, yapı malzemelerinden mekanik alanlara kadar envai çeşit alanda işçi gücü gerekmektedir. Ülkemizi global anlamda temsil eden bu firmalar bu iş alanlarıyla birlikte diğer bir çok işçi gücü gerektiren alanlarla da vasıfsız işçi gücünü ve ihtiyacını ülkemizden işçi götürerek karşılamaktadır. Ailesine daha iyi bir yaşam sunmak adına yurtdışında iş arayışa giren vasıfsız işçiler sitemiz vasıtası ile gerekli şirketlere ve iş ilanlarına ulaşabilmektedir. Gerek ülkemizdeki işsizlik problemi nedeniyle işsiz işçi sayısının yoğun olması ve bu sebepten ötürü düşük ücrete çok yüksek saatlerde çalıştırılan işçiler, gerek savaş nedeniyle göç dalgasının hedefi olan ülkemizdeki çok düşük ücrete daha fazla çalışan mülteciler, gerek iş standartlarının olması gerekenden çok çok daha aşağı da olması, gerek işverenlerin işçilere karşı olumsuz ve negatif tutumu vasıfsız işlere çıkış yolunu yurtdışına gitmek olarak göstermektedir.

Yurtdışı İşçi Alan Ülkeler

Bir çok ülke Türk firmaları ile anlaşma büyük ölçekli iş anlaşmaları yapmaktadır. Bu ülkelere örnek verecek olursak; Ukrayna, Kuveyt, Arabistan, Rusya, Kazakistan gibi bir çok ülke Türk firmaları ile büyük çaplı iş anlaşmaları yapmıştır. Bu firmalar her sene işçi gücünün gerektiği belirli dönemler de işçi alımı yapmaktadır. Yabancı ülkelerin ülkemizdeki firmalarla anlaşması sonucu vasıfsız işçilere iş kapısı doğmaktadır. Anlaşmanın ve işin büyüklüğüne göre vasıfsız işçi alımı rakamları belirlenmemektedir fakat genelde büyük anlaşmalar yapılmakta ve çok sayıda işçi alımı yapılmaktadır. Eğer vasıfsız bir işçi iseniz ve yurtdışında iş arıyorsanız en son gelişmeleri ve iş ilanlarını takip etmek için doğru yerdesiniz. İnternetin her alanda etkili olduğu gibi bu alanda da etkili olması sebebiyle sitemizi düzenli olarak takip ederek en son iş ilanlarına ve şirketlerin yaptığı büyük ölçekli iş anlaşmalarına sitemiz vasıtasıyla ulaşabilir en son gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Yurtdışı İş İlanları ilgili başvurularda bulunabilmek için https://www.yenibiris.com/is-ilanlari?yurtdisi=1 adresini ziayret edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.