Zabıt Katibi İş Başvurusu 2250 Kişi Alımında Son Günler

 Adalet bakanlığının en az lise mezunu 2 bin 250 kişilik zabıt katibi alımı başvurularında son günlere geldik. Kamuda çalışıp maaş garantisi ile yaşamını sürdürmek isteyen lise mezunu arkadaşlar sizde aşağıdaki şartlar doğrultusunda zabıt katibi iş başvurusu yapabilirsiniz. Adalet bakanlığı lise mezunu zabıt katibi alımlarında KPSS 70 puan almış olma şartını da hatırlatmak istiyoruz.

zabit-katibi-is-basvurusu
Zabıt Katibi İş Başvurusu 2250 Personel Alımı

Adalet bakanlığı Zabıt katibi alımı başvuruları 13 Ekim 2017 tarihi itibari ile başlamıştı. Ancak başvurular 24 Ekim 2017 tarihi itibari ile sona erecektir. Adaylar başvurularını, son başvuru günü mesai saati bitimine kadar Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Erzurum, İstanbul, İstanbul Anadolu, Şanlıurfa Adalet Komsyonu Başkanlıklarına veya buralara gönderlmek üzere herhang br adalet komsyonu başkanlığına yapılması gerekmektedir.
KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?
Adalet Bakanlığı 2 bin 250 Zabıt katibi alımına, Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlernden mezun olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersin başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarhi itbarıyla Mllî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifkasına sahip olmak şartları aranmaktadır. Bunun dışında yaş olarak, Merkezi sınavın yapıldığı yılın Ocak ayı itibari ile henzü 35 yaşını doldurmamış olmak ve 18 yaşını tamamlamış olmak şartları aranacaktır.

TCDD 1000 YENİ MEMUR PERSONEL ALIMI İLANI İÇİN TIKLAYINIZ 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.