Ziraat Bankası İş Başvurusu ve Personel Alımı Şartları

 Ziraat bankası yeni eleman alımlarına devam ediyor. Ara ara yayınladığı ilanlar ile çeşitli kadrolarda personel arayan devlet bankası özellikle gişe memuru kadroları için elemanlar arıyor. Sizde aşağıdaki başvuru şartları ile Ziraat iş başvurusu yapabilir devlet bankasında çalışma şansı yakalayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Personel Alımları
PTT 4250 PERSONEL ALIMI YAPACAK

Ziraat Bankası İşe Alım Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası üzerinde her pozisyona göre belirlenen şartlar farklıdır. Bu açıdan hangi pozisyona alım yapılacaksa ayrı ayrı şartları site üzerinde belirtilir. Ancak
bankaya iş başvurusu yapabilmek için lisans mezunu olma şartı en birincil koşuldur. Lise ya da ön lisans mezunları hiçbir şekilde Ziraat Bankasına iş başvurusu yapamaz. Başvuru yapıldıktan sonra adaylar önce yazılı sınava daha sonradan da sözlü mülakata tabi tutulur.

Ziraat Bankası Yazılı Sınav

Yazılı sınavlarda adaylara işe gireceği pozisyonla ilgili olarak farklı sorular sorulur. Adaylar bu sınava girebilmek için daha önceden başvuru yapar ve belirli bir ücret yatırır. Ziraat Bankası bu sınavlarda genel olarak baraj puanı 70 olarak belirliyor ancak farklı pozisyonlarda bu barajın 80’e kadar çıktığı da görülüyor. Adaylar bu sınavdan gerekli puanı aldıkları zaman bu kez ikinci aşama olan mülakata geçilir.

Ziraat Bankası Mülakatları

Adaylar yazılı sınavlardan aldıkları puana göre sıralanır ve üst sıralarda yer alan adaylar mülakatlara çağrılır. Bu mülakatlarda tamamen sözel olarak adayların iletişim becerileri ve mesleki bilgileri denetlenir. Adaylar bu aşamada komisyonu yeterli şekilde memnun edemezse, yazılı sınav puanı ne olursa olsun işe kabul edilmezler.

Ziraat Bankası Personel Alımı 2018 Yılında da Devam Edecek

Ziraat Bankası’nın 2018 yılı içerisinde şube sayısını arttırması beklenmektedir. Bu yüzden ihtiyaç duyduğu pozisyonlar olan gişe görevlisi, güvenlik görevlisi, ofis sorumlusu, müşteri hizmetleri gibi görevlerde çalışacak personelleri almaya devam edecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.