Banka Çağrı Merkezi İş Başvurusu 2018 Eleman Alımları

 Çağrı merkezi son yıllarda dünyada ve özellikle gelişmekte olan ülkemizde oldukça yaygın bir iş koludur. Özellikle ülkenin para kaynağı olarak görünen bankalarda çağrı merkezi bölümünde çalışmak isteyen, kariyerini bu pozisyon üzerinden ilerletmek isteyen çok fazla insan var. Öyleyse bizler debu konu ile ilgili detaylı bilgilendirme yapalım.Banka çağrı merkezi personel alımı için özellikle yapmanız gereken farklı bir başvuru yok. Elbette her bankanın da her kurumun da kendine has işe alım süreci
bulunabiliyor. Bazı bankalar, banka çağrı merkezi personel alımı için toplu ve özel sorular hazırlayarak mülakat yaparken, bazıları bireysel görüşme yöntemini tercih edebiliyor.

Toplu görüşmelerden bir mülakat örneği verelim; Doğru ya da yanlış yanıtı olmayan bir soru sorulabilir ve verilen şıklardan bir tanesini savunmanız istenebilir. Bu noktada yanıtın doğru ya da yanlış olmasından çok sizin argümanlarınız ön plana çıkacaktır. Bu da, aranılan kişinin yetkinliğini ölçmek için etkili bir yoldur.

Banka çağrı merkezi personel alımı ilanları genel olarak ya bankaların insan kaynakları sayfalarından ya da internetteki büyük iş ve işçi aranan sitelerinden verilen ilanlar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Peki çağrı merkezi personeli için genel olarak aranan şartlar nelerdir? Aşağıda, madde madde açıklayalım;

Takım çalışmasına yatkın; bir ekiple çalışıldığı için bu oldukça önemli bir şart.
Kendini geliştirmeye açık; muhtemelen banka ürünleri hakkında hiçbir şey bilmiyor olacağınız için bu da olmazsa olmazlar arasında yer alan bir şart.
Esnek çalışma saatlerine uyum; tahsilat ya da borç hatırlatma bölümlerinde özellikle mesaiye kalınabiliyor.
Akıcı ve düzgün diksiyon; işiniz çağrı karşılamak ya da dış arama gerçekleştirmek olacağı için, konuşmanızın etkileyici olması beklenecektir.
Pozitif kişiliğe sahip olmak; çağrı merkezi personeli olmak genel anlamda yorucu bir iştir ve yalnızca pozitif kişiler bu işin altından hakkıyla kalkabilir.
Yukarıdaki şartlar, banka çağrı merkezi personel alımı ilanları kontrol edildiğinde rahatlıkla rastlanabilecek olan temel şartlardır. Sizler de çağrı merkezi atmosferinin kendinize uygun olduğunu düşünüyorsanız, sirkülasyonun oldukça yoğun olduğu banka çağrı merkezi müşteri temsilcisi pozisyonlarında rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Size uygun ilanları güncel olarak aşağıdaki link bağlantısına tıklayarak inceleyebilirsiniz. Birçok ilde çağrı merkezi personel alımları gerçekleştirilemtekdir. Bağlantı linki 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.