Danıştay Lise Mezunu Memurlar Alacak

Danıştay Başkanlığı bünyesindeki personel açığını karşılamak üzere personel alımı yapacağını duyurdu. Danıştay Başkanlığı bu ilan ile Destek Personeli kadrosuna Hizmetli olarak çalışacak 7 Personel alımı yapacak. Adaylar Danıştay Başkanlığı tarafından yayınlanan ilana başvuru yapmak için en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Ayrıca Kamu Personeli Seçme Sınavından 60 puan almış olmaları ‘da zorunludur. Başvurusu kabul edilen adaylar KPSS puan sıralamasına göre değerlendirilmeye alınarak kurum tarafından ayrı bir sınava tabi tutulacaktır.

Danıştay Memur Alımı


ADAYLARDA ARANACAK ŞARTLAR

Danıştay Başkanlığı personel alım ilanına göre,  En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki
genel şartları taşımak, ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak, 35 yaşının bitirmemiş olmak güvenlik ve arşiv araştırması sonucunda olumlu sonuç alabilmek şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Danıştay Başkanlığı hizmetli alımı ilanına başvurular 22 Aralık 2017 tarihine kadar Danıştay Başkanlığı resmi internet sitesinden indirilecek başvuru formu ile Danıştay Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 149 (Eskişehir yolu 10. Km.) Çankaya/ANKARA adresine yapılacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.