Dışişleri Lise Mezunu Personel Alımı Yapacak

Kamuda şoför olarak çalışmak isteyenler için bekledikleri ilanlardan birisini dışişleri bakanlığı yayınladı. Kamuda şoförlük işi resmi görev olup belli bir bölüme atanırsınız ve sizin bağlı olduğunuz müdürlüğün vereceği görevleri yerine getirirsiniz. Kamuda çalıştığınız için özel görevler haricinde cumartesi ve pazar günleri izinli olursunuz. Bu gibi şartlarından dolayı kamuda çalışmak hele bir de şoför olmak tercih edilen mesleklerin başında bulunmaktadır. Dışişleri Bakanlığı yayınladığı ilan ile en az lise mezunu şoför alımı yapacağını ilan etti.Dışişleri Bakanlığı Şoför Alımı Şartları
En az lise ve dengi okul mezunu olmak,
Memur olma şartlarını
taşıyor olmak,
35 yaşından gün almamış olmak,
2016 KPSS sınavına girmiş olmak,
En az üç yıllık E sınıfı (yeni ehliyetlerde D sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak),
Erkeklerin askerlik ile ilgisi olmamak,
Arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak,
Bu şartlarda en önemlisi 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan KPSS sınavına girmiş olmaktır. Bu sınavı kaçırmış girememiş kişiler diğer şartları taşısalar bile başvuruda bulunamayacaklardır. Şoför alımı iş başvurusu yapacaklar için bakanlık bir kolaylık sağlamıştır ve diğer başvurular gibi şahsen ve elden dosyaların teslimi yerine kargo veya iadeli taahhütlü posta yolu ile başvuru yapılabileceğini belirtmiştir. Başvurular 2-12 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Gerekli olan belgeler “T.C. Dışişleri Bakanlığı, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Merkez Personeli Şubesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi, No: 8 06100 Balgat – Ankara” adresine son başvuru tarihinden önce ulaştırılması gerekmektedir.

Dışişleri Bakanlığı Şoför Alımı başvurusu için gerekli olan belgeler
T.C. Kimlik Numarası yazılı nüfus cüzdanı fotokopisi,
Mevcut görünümü yansıtan bir adet vesikalık fotoğraf,
2016 yılı KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi,
Sürücü belgesinin onaylı sureti,
Şoför olarak en az bir yıl çalışmış olduğunu gösterir SGK dökümü,
En son mezun olunan okuldan alınan diplomanın onaylı örneği,
Başvuru formu (Yazımızın sonunda vereceğimiz linkte yer almaktadır).
Bakanlığın yayınladığı ilanın detaylarına ve adayların değerlendirme sürecinde ne gibi aşamalardan geçecekleri hakkında bilgiye ve en önemlisi başvuru sırasında gerekli olan başvuru formuna buradaki bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.