TCDD Lise Mezunu Yüzlerce Personel Arıyor

 Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları farklı kadrolarda çalışmak üzere toplam 295 personel ve işçi alımı için devlet personel başkanlığı aracılığı ile ilan açmıştır. İlan göre personel ve işçi alımları Türkiye iş kurumu aracılığı ile yapılacaktır. Başvuru şartları ve kontenjan dağılımları ve genel duyurular kurumun internet sitesi üzerinden yayınlanırken başvurular için ise iş kurumu il müdürlüğüne gitmeniz gerekmektedir.

TCDD 


TCDD Personel Alımı 295 Kadronun Dağılımı

50 Mühendis işçiliği,
117 Tren Teşkil İşçiliği,
128 Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörü olarak dağıtılmıştır.
Türkiye İş Kurumu üzerinde şu anda ilana çıkmamıştır. İşkur üzerinden 12 Aralık 2017 tarihi itibariyle görülebilecektir. Sizlere şimdi ilana çıkacak
olan kadrolara ilişkin biraz daha detaylı bilgi verelim. Yani mühendis, tren teşkil işçiliği ve mekanik vasıta operatörlüğü kadro dağılımları detaylarına bakalım.

50 Mühendis İşçiliği Kadro Dağılımı
Harita mühendisliği – 7 kişi,
İnşaat mühendisliği - 16 kişi,
Jeoloji mühendisliği – 3 kişi,
Elektrik, elektrik elektronik mühendisliği – 24 kişi
117 Tren Teşkil İşçiliği Kadro Dağılımı

Bu kadroda sadece teşkil işçisi alımı yapılacaktır. Bu kadro için adaylar meslek liselerinin raylı sistemler bölümünün farklı programlarından mezun olmalıdırlar. Örneğin; raylı sistemler elektrik elektronik, raylı sistemler işletme, raylı sistemler inşaat, raylı sistemler mekatronik gibi.
128 Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörü Kadro Dağlımı
Bu kadro için meslek lisesi mezunu olmalı ve vinç operatörü olma şartlarını taşımalıdır. Bunun dışında başvuru yapacak olan kişide E sınıfı sürücü belgesi de olmalıdır. Yine üstteki alım gibi başvuru yapacak olan kişiler raylı sistem ve bölümlerinden mezun olmalıdırlar.
Başvuru yapacak olan kişiler yukarıda da belirttiğimiz gibi 12 Aralık’ta Türkiye iş kurumunda yayınlanacak şartlar ile birlikte başvurularını bulundukları işkur il müdürlüğünden başvurusunu yapabilecektir. Başvurular 21 Aralık 2017 tarihinde sona erecektir. İlan metnini incelemek ve ilan detaylarında belirtilen özel şartlara bakmak için buradaki bağlantısını kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.