Ücretsiz Vatandaşlık Veren Göçmen Arayan Ülkeler

Vatandaş Arayan Ülkeler özellikle genç nüfusu azalan ülkeler vatandaş çekebilmek için bazı haklar ve avantajlar sunmakta. Ülkemizde yüksek yaşam standartları gibi birçok nedenlerden dolayı birçok vatandaşımız yurt dışında yaşama ve yerleşme fikrini düşünür. Hangi ülke olacağı konusunda tereddüt yaşayan ve vatandaş arayan ülkeler hangileri olduğu konusunda hiçbir bilgisi olmayan pek çok kişi derin bir arayış içindedir. Özellikle genç vatandaşlar için pek çok seçenekler vardır, ancak bu ülkelerin göçmen kabul şartları olduğu gibi ücretsiz vatandaşlık veren ülkeler hangileri olduğunu bilmek gerekir.

Vatandaşlık Veren Ülkeler


Amerika Türk Göçmen Şartları

Oldukça uzun süreçli olan Amerika’ya göç yapabilmek için orada yaşamaya hak kazanmış anne, baba, eş gibi 1. derece yakınınız olması durumunda çıkartılacak olan green card ile işlemler daha kolay olabiliyor. Eğer çalışmak için gidiliyorsa işveren kişi
için özel izin alabiliyor. Ayrıca Amerika’ya sığınmacı olarak gitmek isteyenler kendi ülkelerinde din, dil ve mezhep gibi sebeplerden dolayı kalamayacaklarını kanıtlamaları istenir.

Avusturalya Göçmenliği

Diğer ülkelere nazaran mesafe olarak oldukça uzak olan Avusturalya Türk vatandaşlarına vize imkanı yanı sıra göçmen olarak ücretsiz vatandaşlık veren ülkeler arasındadır. Başvuru yapanların sabıkasız olması, 4 yıl gibi bir süre bu ülkede oturmuş olmak ve son 12 ayda uzun süre ülke dışında bulunmayanlar vatandaşlık alabiliyorlar.

Kanada Göçmenliği

Ülkemizden vatandaş olmak için en çok müracaat edilen ülkelerin başında Kanada geliyor. Kanada’da iki yıl oturduktan sonra, vatandaşlık isteği için müracaat yapılabiliyor. Bu konuda en şanlı olanlar özellikle ülkemizden dil eğitimi yada örgün eğitim için giden öğrenciler oluyor. Burada mezun olduktan sonra vatandaş olarak kalabiliyorlar.

Yatırım Yapmadan Uruguay Vatandaşlığı

ABD ve İspanya gibi ülkelere vatandaşlık başvurusu yapmak için yatırım şartı aranmasına rağmen Uruguay yatırım imkanı olmayanlara düzenli biri işi ve 1200 dolar gelire sahip olanlara 3 yıl oturma izninden sonra gerekli müracaat sonrası vatandaşlık hakkı veriyor.

İspanya Türk Vatandaşlarına Kendi Ülke Vatandaşlığı Veriyor mu?

Özellikle gayrimenkul yatırımının oldukça karlı olduğu İspanya’da yüklü yatırım yapan ya da orada iş için bulunan kişilerin iş veren referanslı ile hem kendisi hem ailesi için vatandaşlık başvurunda bulunulabiliyor.

Türk Vatandaşlarına, Vatandaşlık Hakkı Veren Diğer Ülkeler

Ukrayna’da 100.000 dolarlık bir şirket açan Türk vatandaşlarına ülkenin kalıcı vatandaşı olmayı sağlar, Almanya’da iki yıl işçi olarak çalışan herkes vatandaş olabiliyorken, Portekiz ve Arjantin ise ülkelerine yapılan yatırım ile Türk vatandaşlarına ücretsiz vatandaşlık veren ülkeler arasındadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.