2018 Evden Davetiye İşleri Yapmak

 Evde ek iş ne yapması gerekir diyenler için evde iş imkânlarını ve birbirinden kazançlı ek gelir fırsatlarını araştırmaya devam ediyoruz. 2017 evde davetiye işi yaparak paran kazananlar için düğünler ne anlama geliyor biliyor musunuz? Davetiye yapımı ve kazanç imkânı! Siz de evde davetiye yaparak para kazanmak istiyorsanız bu makaleyi okuyarak düğün davetiyelerini nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.Ek iş olarak Evde Davetiye İşi Nasıl Yapılır
Evde ek iş ne yapması gerekirim diyenler için evde iş imkânlarını ve birbirinden kazançlı ek gelir fırsatlarını araştırmaya devam ediyoruz. Evde ek iş yaparak
paran kazananlar için düğünler ne anlama geliyor geliyor biliyor musunuz? Davetiye yapımı ve kazanç imkânı!

Siz de evde davetiye yaparak para kazanmak istiyorsanız bu makaleyi okuyarak düğün davetiyelerini nasıl yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

El yapımı düğün davetiyelere karşı ilginiz mi var?
Bir gelin hayatının en hoş gününü planlarken yaratıcılıkta sınır tanımaz ve o özel günün nasıl olmasını gerektiğinin hayalini kurar.

Küçük bir bütçeyle ve süslü makineler olmadan hoş davetiyeler hazırlayabilirsiniz. Hem bir hayali gerçekleştirir hem de hoş bir ek gelir elde etmiş olursunuz.

Gözünüz mü korktu? Hayır, gözünüz korkmasın. Bu kolay davetiyeleri yapmak masraflı ve gerilimli gözükse de bu makaleyi okuduktan sonra fikriniz değişecektir. Düğün davetiyeleri yapmak istiyorsanız aşağıdaki kolay ipuçlarını okumalısınız.

Düğün gününü kafanızda canlandırın
Sevdiğiniz renkler ve temaları düşünün. Davetiyeleriniz ortamı ve havayı yansıtmalıdır. Ve davetiyeleriniz misafirlerin eline ulaştığında misafirler düğün gününüzün nasıl olacağını gözlerinin önüne getireceklerdir. Davetiyeleriniz sizi ve vizyonunuzu temsil etmelidir.

 Bütçenizi belirleyin
Davetiyeleriniz el yapımı olacaksa her birinin maliyeti 1 lira olan hoş davetiyeler yapabilirsiniz.

Evde Davetiye işi yapımı için gerekli olanlar:

Kağıt kesme makinesi
İyi kalite yazıcı
Yapıştırıcı ( kartvizit yapımında kullanılan kalın kağıtlardan ya da süslemelerden kullanıyorsanız)
Zarflar / yapımında kullanılan kalın kağıtlar
Bu ihityaçlar her bir davetiyenin ortalama maliyetini hesaplamanıza yardımcı olacaktır.
Davetiyelerinizin boyutuna ve biçimine karar verin.
Katlanmış ya da düz? Kare ya da dikdörtgen?Boyutuna ve biçimine bağlı olarak zarf maliyetleriniz değişecektir.

 Kullanılacak kağıdın ağırlığı ( gramajı )
Size tavsiyemiz davetiyeleri basarken gramajı ağır olan kağıtları ve bunun yanı sıra portakal kabuğu dokulu kağıtları seçin. En makul maliyetli olanlar 30×30 cm ölçüsündeki kağıtlardır. Bu kağıtlardan alarak aşağıdaki gibi kesebilirsiniz. Bu biçimde keserseniz dört tane 12×18 kağıt elde edebilirsiniz.

Önce kırmızı kısmı net
İkinci olarak yeşil kısmı net
Üçüncü olarak mor kısmı net
En son pembe olanı net
30×30’luk kağıttan 4 tane 12×18’lik kağıt elde edeceksiniz ve fazlalık olarak yalnızca ortadaki 6×6’lik kare kalacaktır.
Aşağıdaki süslemeleri kullanabilmeniz mümkün:

Kumaşlar-fırfırlar yapabilirsiniz
Zımba- köşelere ve kenarlara ayrıntılar ekleyebilirsiniz
Tuhafiye malzemeleri ve dantel
Kurdele- fiyonklar bilhassa de organze olanlar her zaman zarafet katar
Düğmeler- gövdesini net ve davetiyenizin önüne yapıştırın
Boncuklar- biraz sabır göstermeniz ve postalarken çokdan pul eklemeniz gerekebilir yalnız çok hoş olacaktır
Damgalar- zarfı ya da davetiyeyi süslemenin ucuz yoludur
Kelimelerle oynayın.
Davetiyenin içeriğini hazırlamak en ürkütücü kısımdır. Davetiye yazısının amacı misafirleri düğün yeri ve zamanıy ile ilgili bilgilendirmektir. Davetiye içeriğini hazırlarken aşağıdakilere dikkat edin:

Yazı tipiniz ( font ) okunaklı olsun ve kesinlikle yazım kontrolü yapın.

Evliliği yansıtan bir yazı yazın.
Küçük görseller ve yazı tipleri ( font) kullanabilmeniz mümkün.
Küçük görselleri kullanarak davetiyenizi ucuza süsleyebilirsiniz. İnternetten sınırsız sayıda süsleme mevcuttur! Oldukça kolay bir prosedür. Yazı tipleri ( font) de sınırsız sayıdadır. Hoşunuza giden ve ufak harf/büyük harf sürümlarıyla oynayabileceklerinizi seçin.

 Zarflar
Zarf çok önemlidir. İnce ve uyduruk zarflar uzun süre kapalı kalmaz ya da postada dağılır. Şimdilerde kullanabileceğiniz bir sürü zarf türü vardır. Farklı renklerde ya da özel boyutlarda zarflar bulabilirsiniz.

 Baskı
Düğün davetiyelerinizi yapmanın en masraflı kısmı mürekkeptir. Küçük görseller ve renkler kullanmayı düşünüyorsanız mürekkebin masraflı olacağını aklınızdan çıkarmamalısınız. Siyah mürekkep renkli mürekkebe göre daha ucuzdur.

Evde Davetiye İşi Nasıl Yapılır
Evde Davetiye İşi Nasıl Yapılır
 Davetiyelerin gönderilmesi
Davetiyelerin genelde 1 ay önce gönderilmesi gerekir. Bu nedenle siparişini aldığınız davetiyeleri 1 ay öncesinde bitirmeniz gerekir.

El yapımı davetiyeler yapmak biraz zaman alabilir ve biraz gerilimli olabilir yalnız evde yapılacak işler arasında size en fazla gelir sağlayan işlerden biridir.

Evde ek iş fırsatlarından davetiye işinde etkin olmak istiyorsanız davetiyelerinizin eşi benzeri olmayan olmasına özen gösterin. Evde düğün davetiyelerinizi hazırlayarak hem boş dönemlerinızı değerlendirebilir hem de evinizden çalışarak hoş para kazanabilirsiniz.

9 yorum:

 1. Ankara - Sincan burak_gezer57@hotmail.com

  YanıtlaSil
 2. Merhaba ben iş istiyorum yardımcı olur musunuz grubumuz var isterseniz
  Gebze

  YanıtlaSil
 3. Cafer doğru engelliyim evde iş yapmak istiyorum çünkü bana uygun bir iş olduğunu düşünüyorum yozgatta yaşıyorum bu işi yapmak istiyorum Lütfen bana geri dönüş yaparmisiniz yasemindogru33@gmail.com

  YanıtlaSil
 4. Özlem YILDIRIM çocuğum var ise ihtiyacım var bana dönüş yaparsanız sevinirim 05364559741

  YanıtlaSil
 5. Kocaeli merkezde ikamet ediyorum evde davetiye katlama işi yapmak istiyorum

  YanıtlaSil
 6. Merhaba ben van merkezde oturuyorum kiraciyim paraya ihtiyacim var eşime yardım etmek istiyorum elim bu işlere yatkindir yardımcı olun lutfen

  YanıtlaSil
 7. Merhaba ben van merkezde oturuyorum kiraciyim paraya ihtiyacim var eşime yardım etmek istiyorum elim bu işlere yatkindir yardımcı olun lutfen

  YanıtlaSil
 8. Merhaba ben van merkezde oturuyorum ekis istiyorum paraya çok ihtiyacım var kiraciyim esime destek olmak istiyorum elim bu tür islere yatkindir yardımcı olun lutfen

  YanıtlaSil
 9. Adanada yaşıyorum bende yaparım ve bu ise çok ihtiyacımız var 05384023347 dönüş yaparsanız memnun oluruz

  YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.