Hollanda Almanya Lise Mezunu Türk Personeller Aranıyor

 Ülkemizde son zamanlarda yurtdışında çalışmaya karşı bir meyil oluşmuştur. Birçok kişi yurtdışında çalışmak için iş başvurularında bulunmaktadırlar. Ülkemizde vasıflı kişiler yurtdışında kolaylıkla iş bulurken vasıfsız kişiler ise inşaat sektörüne yönelmişlerdir. Bundan dolayı yurtdışı iş deyince çoğu kişinin aklına inşaat işi gelmektedir. Şimdi sizlere bahsedeceğimiz ilan ise inşaat işi değildir. Bunun aksine masa başı iş imkanıdır. Bu ilanın detaylarından bahsetmeye başlayalım.Almanya'nın Düsseldorf ve Hollanda'nın Rotterdam şehirlerinde bulunan Türk Başkonsolosluğunda çalışmak üzere Türk uyruklu personel alınacaktır. Bu iki şehir de Avrupa’nın merkezinde ve yaşam şartları olarak da refah düzeyinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle yurtdışında yaşayanlar bu ilanları mutlaka değerlendirmelerdir. Hem yurtdışında
olduklarından hem de Türk olup kendi ülkesi için çalışmak isteyenler dediğimiz gibi bu ilanı değerlendirmelidirler. Tabi ki ülkemizden de kişiler başvuru koşullarını sağlamaları halinde başvuruda bulunabileceklerdir. İlan ulusal düzeyde şartları taşıyan kişilerin tümü için yayınlanmıştır.

Hollanda Rotterdam Personel Alımı Şartları – 1 kişi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
46 yaşından gün almamış olmak,
En az lise ve dengi okul mezunu olmak,
Kamu haklarından mahrum olmamak,
Adli sicili temiz olmak,
Erkekler askerliklerini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,
Sağlık durumu iyi durumda olmak,
İyi derecede Hollandaca ve Türkçe bilmek (İngilizcede bilmek tercih edilir.),
Bilgisayar ve daktilo kullanmak,
Almanya Düsseldorf Başkonsolosluğu personel alımı şartları – 2 kişi

Yukarıdaki şartları taşımak bunun yanında aşağıdaki 2 farklı şartı taşımak,
41 yaşından gün almamış olmak,
İyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek.
Başkonsolosluk iş başvurusu şekli ve tarihleri
Sizlere iki farlı ilandan bahsettiğimiz için başvuru tarihleri de birbirlerinden farklıdır. Rotterdam başkonsolosluğunda çalışmak isteyenler 26 Ocak 2018 tarihine kadar, Düsseldorf başkonsolosluğunda çalışmak isteyenler ise 6 Şubat 2018 tarihine kadar ister posta yolu isterlerse şahsen başvuruda bulunabileceklerdir. Başvuru ilan metinlerini inceleyerek daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu ilan metninde başvuru adresi ve başvuru için gerekli olan belgeler listesine ulaşmanız mümkündür.

1 yorum:

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.