2500 Engelli Memur Alımı Yapılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu kamuya 2 bin 500 engelli memur alımı yapılacağını duyurdu. Kamu kurumları ve özel sektör firmaları engelli insanların topluma kazandırılması için çalıştırdıkları toplam personel sayısının belirli bir oranınca engelli memur alımı gerçekleştirmektedir.Hükümet tarafından daha önceden 2018 yılı içerisinde toplam 5 bin kişilik engelli personel  alımının yapılacağı belirtilmişti. Engelli adaylar için müjdeli haber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından verildi. Bakan Sarıeroğlu kaç
kişilik alımlar yapılacak, İlk atamalar ne zaman olacak gibi soruların cevaplarını verdi. Peki 2 bin 500 engelli personel alımı ne zaman yapılacak?

ENGELLİ MEMUR ALIMI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu yaptığı açıklama da 2 bin 500 engelli memur alımının Mart ayı içerisinde yapılacağı açıklandı. 2018 yılının ilk engelli memur alımı tarihini mart ayı olarak belirten Bakan Jülide Sarıeroğlu açıklamasının devamında ikinci engelli memur ataması tarihini de açıkladı.

Buna göre iki atama ile kamuya 2018 yılında toplam 5 bin engelli memur ataması yapılacak. ikinci engelli memur ataması da 2 bin 500 kişi olacak şekilde Eylül – Ekim tarihleri arasında yapılması beklenmektedir. İlanlardan sitemizi takip ederek haberdar olabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.