Adli Tıp Önlisans Personel Alımı Yapacak

Adli Tıp Kurumu, Adalet Bakanlığına bağlı bir kurumdur. Kurumun misyonu kendisine kanunla tanınmış bilirkişi görevini yerine getirmek olarak belirlemiştir. Bu bilirkişi görevi sayesinde adaletin en hızlı ve doğru bir şekilde yerini bulması için gerekli tüm işlemleri güvenilir ve tarafsız bir şekilde icra etmek olarak belirlemiştir. Kurum bu amaca hizmet etmek için kadrolarında boş durumda bulunan pozisyonlara personel alımı yapmak için devlet personel başkanlığı sitesinde ilan yayınlamıştır. Bu ilanda yazımızın başlığında da belirttiğimiz gibi Veri Hazırlama ve Kontrol  İşletmeni (VHKİ) alımı yapılacaktır. İlan detaylarından bahsedelim.Adli Tıp Personel Alımı Genel Şartları
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı
olmak,
1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olmak,
Erkeklerin askerlik ile ilgisi olmamak,
Adli sicili temiz olmak veya memur olmasına engel suç işlememiş olmak,
İşini yapmasına engel sağlık sorunu olmamak, akıl sağlığı yerinde olmak,
Kamu haklarından mahrum olmamak,
2016 KPSS sınavına girmiş ve P93 puan türünden puana sahip olmak,
KPSS'den 70 puan ve üzeri puan almak,
Belirlenen VHKİ kadrosu için uygun öğrenim durumuna sahip olmak,
Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak.
Bu şartlar birçok kurumun ortak şartları arasındadır. Sondan bir önceki maddede bahsettiğimiz öğrenim şartlarını taşımıyorsanız başvurunuz kurum tarafından reddedilecektir.  Kurum tarafından belirlenen kontenjanın 10 katı kadar aday sözlü mülakata alınmak için seçilecektir. Adli Tıp Kurumu VHKİ alımı için 20 kadro ayırmıştır. Bundan dolayı KPSS sınav puanına göre ilk 200 kişi sözlü mülakat sınavına girmeye hak kazanacaktır.

Adli Tıp VHKİ Alımı Özel Şartları
Adalet Meslek Eğitimi önlisans programından mezun olmak.
Adalet önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olmak.
Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programından mezun olmak.
Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Adli Tıp iş başvurusu şekli ve başvuru tarihleri
Adli Tıp Kurumuna VHKİ olmak için başvuru yapacaklar 12-23 Şubat 2018 tarihleri arasında başvurularını yapmalıdırlar. Başvurular kurumun internet sitesi olan www.atk.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda form doldurularak yapılacaktır. Bunun için adaylar başvuru yapmadan önce fotoğraf, KPSS sonuç belgesi, diploma gibi belgeleri sisteme yükleyeceklerinden bu belgeleri PDF veya JPEG formatında hazır bulundurmaları kendilerine hız kazandıracaktır. Personel alımı Ankara ve İstanbul illerine yapılacaktır.

1 yorum:

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.