Kamuya 14 Bin TL Maaş İle Personeller Aranıyor

Ülkemizde havacılık alanındaki çalışmalarına 1912 yılında bugünkü Atatürk Havalimanı yakınlarında başlayan kurum 1933 yılına gelindiğinde ise 5 uçakla Türk Hava Postaları adlı küçük bir filo kurmuştur. 2005 yılında ise artık özerk bir kurum haline gelen kurum finansal açıdan ulaştırma bakanlığında ayrılmıştır. Havacılık alanında Avrupa’da birçok kuruluşa da üye olan Sivil Havacılık Kurumu personel alımlarını devlet personel başkanlığı aracılığı ile yapmaktadır. Bugün yayınlanan ilana göre de 28 sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etmiştir. Bunun şartları ve kadro dağılımları hakkındaki bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.Sivil Havacılık Personel Alımı Kadro Dağılımı
Havacılık Sertifikasyon Uzmanı – 15 Kişi
Üniversitelerin Elektrik, Elektronik, Elektrik- Elektronik, Bilgisayar, Endüstri, Mekatronik, Makine, Uçak, Uzay, Havacılık, Havacılık ve Uzay Mühendisliği
bölümlerinin birinden mezun olmak, hava aracı ve parçası tasarımı alanında 3 yıl iş tecrübesi sahibi olmak, alanı ile ilgili terimleri anlama düzeyinde yabancı dil bilmek.

Havacılık Simülatör Uzmanı – 10 Kişi
Yükseköğretim kurumlarının Elektrik, Elektronik, Elektrik- Elektronik, Bilgisayar, Endüstri, Mekatronik, Makine, Uçak, Uzay, Havacılık, Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olmak, Havacılık Simülatörü Tasarımı, Üretimi ve/veya Sertifikasyonu konularında en az üç yıl tecrübe sahibi olmak, Alanı ile ilgili literatürü takip edebilecek düzeyde yabancı dil bilmek.

Büro Personeli – 3 Kişi
Büro yönetimi, sekreterlik, ofis teknolojileri bölümleri önlisans mezunu olmak (2 kişi) veya bilgisayar programcılığı, bilgisayar teknolojisi bölümleri önlisans mezunu olmak (1 kişi), KPSS P93 puan türüne sahip olmak.

Sivil Havacılık iş başvurusu şekli ve başvuru tarihleri
Yukarıdaki şartları taşıyan kişiler kurumun internet adresi olan www.shgm.gov.tr adresinde açılacak olan elektronik başvuru formunu doldurarak başvurularını gerçekleştireceklerdir. Başvuru sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunanların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvurular 29 Ocak 9 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Sivil Havacılık Sözleşmeli Personel Maaşları 2018
Sivil Havacılık genel müdürlüğü işe başlayacak sözleşmeli personele iş deneyimlerini ve iş pozisyonlarını baz alarak vereceği maaşı açıklamıştır. Buna göre yukarıdaki kadrolara başvuru yapan kişiler işe alınmaları halinde aşağıdaki brüt maaşları alacaklardır.

Havacılık Sertifikasyon Uzmanı – 14923,43 TL
Havacılık Simülatör Uzmanı – 9945,43 TL
Büro Personeli – 2865,25 TL olarak belirlenmiştir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.