MEB Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Milli Eğitim Bakanlığı, kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli bilişim personeli alımına ilişkin yönetmelik hususunda kamu personeli alımı yapacaktır. Bunun için kamu personeli sınavına girme şartı bulunmamaktadır. Fakat KPSS sınav puanı olan kişiler bu puanlarını sıralamalarda kullanıp diğer başvuru yapanların önlerine geçebilme şartları bulunmaktadır. Aynı şekilde elinde yabancı dil sınavı (YDS) belgesi olanlar da sıralamalarda yüzde %30 ek puan alacaklardır. Tabi ki bu ilana başvuru yapabilmeniz için kurumun açıkladığı uygun bölümlerden mezun olmanız ve gerekli olan sertifikalara sahip olmanız gerekmektedir.MEB Bilişim Personeli Alımı Kadro Dağılımı

Bakanlık sözleşmeli personel alımı için kadro dağılımını belirlemiştir. Bu kadro dağılım kontenjanlarını aşağıda parantez içerisinde sizlere
bildirdik. Başvuru yapacağınız kadronun kontenjanının 5 katı kadar aday arasına girmeniz halinde giriş sınavı olan sözlü mülakata katılma hakkınız olacaktır. Şimdi sizlere kontenjan dağılımı verelim.

Ağ Uzmanı (5)
Oracle DBA & Orta Katman Uzmanı (2)
Yazılım (Asp.net) Uzmanı (5)
Yazılım (Front-End) Uzmanı (1)
Sistem Uzmanı (1)
Bilgi Güvenliği Uzmanı (2)

MEB Bilişim Personeli Alımı Giriş Sınavı Şartları

Milli Eğitim Bakanlığı tüm tüm devlet kurumlarında olduğu gibi devlet memuru olma şartlarını adaylarda aramaktadır. Bunun için bir kamu kurumunda iş başvurusu yapacaksanız çoğunlukla bu şartları taşımanız genel şartları taşıyor olduğunuzu gösterir. Özel şartlar ise o kamu kurumun kendi bünyesinde istihdam edeceği personelin özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Tıpkı bu ilanda olduğu gibi adaylar bilişim alanında tecrübeli olmalıdırlar. Bunun dışında koşullardan bahsetmek gerekirse aşağıdaki maddeleri belirtebiliriz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Kamu haklarından yoksun olmamak,
Adli sicili temiz olmak,
Sağlık durumu yerinde olmak,
35 yaşından gün almamış olmak,
İş ilanı için aklınıza takılan soruları bakanlığın internet sitesine mail atarak (bilisimbasvuru@meb.gov.tr) veya telefon arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Başvuru tarihleri 19-23 Şubat 2018 tarihleri arasında olacaktır. Başvurular ikgm.meb.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Bu adresteki kılavuzu incelemeden başvurunuzu yapmayınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.