Müjde, KİT Taşeronlar Kadroya Geçecek Mi

Ülkemizde görev yapmakta olan taşeron işçilere bilindiği üzere müjdeli haberler verildi ve kamuya geçirilecekleri duyurulmuştu. Buna göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından kamuoyuna öenmli bir duyuru yapılmış ve bir milyon 20 bin işçinin kamuya geçirileceği belirtilmişti.Buna göre ilk aşama da KİT işçilerine kadro verilmeyeceği belirtiliyordu ancak daha sonradan hükümet çalışmalara devam etti ve KİT'lere yeni
müjdeler gelmeye devam ediyor. Peki KİT'lere kadro verilecek mi? KİT'ler kamuya ne zaman geçecek? KİT işçileri kadro alacak mı?

KİTLERE KADRO VERİLECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamalarda KİT işçileri için çalışmaların yapılacağı belirtilmişti. Buna göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da KİT işçilerine de kadronun verileceği görülüyor ancak yöntemlerde farklılık olacak.

Buna göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da KİT işçilerin için yeni istihdam alanlarının açılacağı, KİT taşeronlarının buralara kaydırılacağı ve KİT işçilerine de bu şekilde çözüm üretileceği belirtilmişti. Buna göre KİT işçileri için de en yakın zamanda çalışmaların yapılması ve kaydırma yöntemi ile işçilerin kamuya geçirilmesi beklenmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.