Sağlık Bakanlığı 55 Bin Personel Alımı Kadro Dağılımı

Ülkemizde kamu personeli sayısı olarak en fazla çalışanı bünyesinde istihdam eden Sağlık Bakanlığı her sene yeni personel alımı ile kadrosunu genişletmeyi sürdürüyor. Bakanlığın performans raporu sonrası Maliye Bakanlığından gerekli onayların alınmasından sonra memur alımı ilanları yayımlanmaktadır. Buna göre Sağlık Bakanlığının 2018 yılı içerisinde 55 bin memur alımı yapması bekleniyor.Edinilen bilgilere göre bu sene Sağlık Bakanlığı ilk alımda 16 bin memur ataması yapacak olup yıl içerisinde kademe kademe personel alımı
yapması bekleniyor. Bakanlığın 16 bin memur alımı ile ilgili olarak kadrolar belli oldu. Peki bu kadrolar nelerdir?

16 BİN MEMUR ALIMI KADROLARI NEDİR?

Sağlık Bakanlığı 2018 yılı boyunca on binlerce memur ataması yapacak olup ilk alımda 16 bin kişilik memur alım ilanının yayımlanması bekleniyor. Peki hangi kadrolar için kaç personel ataması yapılacak? Buna göre uzman tabip 8266, tabib 6677 personel, sağlık teknikeri 1 personel, sağlık memuru 45 personel, psikolog 1 personel, hemşire 5 personel, ebe bin 3 personel, diyetisyen 1 personel, diş tabibi 1 personel olmak üzere toplam 16 bin ataması yapılacaktır.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Sağlık Bakanlığı 2018 yılında toplam 55 bin memur ataması gerçekleştirecek olup ilk atamalar yukarıda belirtilen kadrolar için gerçekleştirmesi beklenmektedir. Sitemiz kadrolar ve ilanları yakından takip ederek sizleri bilgilendirmeye devam edecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.