YSK Memur Alımı Başvuruları Burada

Yüksek Seçim Kurulu 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış kamu personeli seçme sınavı puanına göre sıralamaya alacağı kadrolara memur alımı gerçekleştirecektir. YSK merkez teşkilatında çalışmak isteyenler için oldukça fazla farklı kadro açmıştır. Kurul öğrenim durumu bakımından lise mezunu ağırlıklı olmak üzere toplam 549 memur alımı yapacaktır. Memur alımı yapılacağı için başvuru yapacaklar 2016 KPSS sınavına girmiş olmalıdırlar. Burada KPSS için taban puan uygulaması yapılmamış bunun yerine belirlenen kadrolara başvuru yapanlar belirlenmiş kontenjanların 5 katı kadar sayıya ulaşana kadar sınırlandırılmıştır. 5 katı kadar aday içerine giren kişilere de sözlü sınav yapılarak eleme yapılacaktır.En Çok Personel YSK Taşra Teşkilatına Yapılacaktır
YSK 549 kadrolu memur alımı dağılımlarını merkez ve taşra teşkilatı olmak üzere 2 farklı kadro olarak planlamıştır. Bu alımların 426 kişisi
kurulun taşra teşkilatında illerde ve ilçe seçim kurullarında görevlendirilecektir. Geriye kalan 123 kişi ise merkez teşkilatta görevlendirilecektir.

Taşra Teşkilatı 426 Memur Alımı Kadro Dağılımları

Teknisyen – 81 kişi
Zabıt Katibi – 345 kişi
YSK Merkez Teşkilatı Kadro Dağılımları

Mühendis – 6 kişi
İstatistikçi – 6 kişi
Programcı – 9 kişi
Dağıtıcı – 2 kişi
Hizmetli – 18 kişi
Şoför – 15 kişi
Bekçi – 6 kişi
Sekreter – 6 kişi
Santral Memuru – 4 kişi
Arşiv memuru – 3 kişi
Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni – 30 kişi
Bilgisayar işletmeni – 3 kişi
Teknisyen – 3 kişi
Çözümleyici – 12 kişi
Lise Mezunu Memur Alımı Yapılan Pozisyonlar
Yukarıda hem merkez hem de taşra teşkilatında istihdam edilecek memurların sayısal dağılımlarından bahsettik. Şimdi ise lise mezunu alım yapılanları ayıralım ki başvuru yapacak kişiler bu kadrolara başvurularını yapabilsinler.

Zabıt katibi, veri hazırlama ve kontrol işletmeni (VHKİ), arşiv memuru, santral memuru, şoför, dağıtıcı, bekçi ve hizmetli kadroları lise mezunu öğrenim şartı koşmaktadır.

YSK iş başvuruları 7 Mart – 16 Mart 2018 tarihleri arasında elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Başvuru yapmak isteyenler www.ysk.gov.tr adresine girerek orada başvuru tarihinde açılacak başvuru formunu doldurarak başvurularını yapacaklardır. Başvuru yaparken sizden sisteme bazı belgeleri yüklemeniz istenebilir. İlan metninin tamamı kurumun internet sitesinde yayınlanmıştır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.