Çin Hükümeti Türk Personeller Alıyor

Uzak doğu deyince aklımıza ilk gelen ülkelerden olan Çin, ülkesinde çalışacak Türk personel arıyor. Dünyanın en kalabalık ülkesi olan sürekli gelişmeye devam eden, en çok iş gücünün olduğu ülke olan Çin, Türklere de kapılarını açıyor. Ülkenin başkenti Pekin’dir. İstanbul ile karşılaştırıldığında daha kalabalıktır. Nüfusu 2010 yılında 22 milyon olarak ölçülmüştür. Burada ülkemiz vatandaşları için bir Türk Büyükelçiliği bulunmaktadır. Alımı yapılacak personel burada istihdam edilecektir.Pekin Türk Büyükelçiliği personel alımı şartları
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
46 yaşında gün almamış olmak,
En az lise mezunu olmak,
Kamu memuru olmada engeli olmamak,
Adli sicili temiz
olmak,
Erkekler askerliklerini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,
Çok iyi derecede Çince ve Türkçe bilmek,
Daktilo ve bilgisayar kullanabilmek,
Sağlık durumu Çin’de çalışmaya uygun olmak.
Bu ilana iş başvurusu yapmak isteyenler Türk Büyükelçiliğinde çalışmayı kabul etmiş olacaklardır. Büyükelçilik 2 sekreter kadrosuna alım yapacaktır. Başvuru yapacak kişiler ister posta yolu ile evraklarını göndererek veya şahsen evraklarını teslim ederek başvurularını yapabilirler. Başvurular 1 Mart 2018 tarihine kadar yapılmalıdır. Başvuru “Embassy of the Republic of Turkey,San Li Tun Dong 5, Jie No:9, 100600 Beijing PRC” adresine yapılacaktır. Posta yolu ile başvuru yaparken son başvuru tarihinden önce evraklarınızın orada olması gerektiğini unutmamalısınız.

Büyükelçilik başvuru yapan kişilere yazılı, sözlü ve uygulamalı sınav yapılacaktır ve kişilerin yabancı dil bilgileri ölçülecektir. Başvuru sırasında sınava girmek istediğiniz dilekçe, özgeçmiş, Türk pasaportu aslı ve fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma, askerlik durum belgesi ve 2 adet fotoğrafı kuruma teslim etmeniz gerekmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.