10 Bin Bekçi Alımı Bekleniyor, Detaylar Burada

 Bekçi olmak isteyenler için yeni yayınlarımızı sunmaya devam ediyoruz. 10 Bin bekçi alımı haberlerini takip ediyor ve sizler için şartları ve tarihleri araştırıyoruz. 2019 Bekçi alımları ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor.

10 Bin Bekçi Alımı


 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından müjdelenen ve Resmi Gazete' de kadro ihdası yayımlanan 10 bin bekçi alımına yönelik merak edilen tüm konulara, bekçilikten
polis ve PÖH olma fırsatına yönelik detaylara değinmeye çalışacağız. 10 bin bekçi alım süreci ve merak edilen soru başlıklarına göz atalım:

10 bin bekçi alımı ne zaman yapılacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı nezdinde ortak yürütülen bir alım olarak değerlendirilebilecek alım olan bekçi alımına yönelik tüm süreçler henüz tamamlanmadı. Yoğun başvuru ve katılım nedeniyle de sürece yönelik çalışmalar tamamlanamadı. Bu bağlamda bekçi alımına yönelik duyuru da gelmemektedir. 10 bin bekçi alımı hakkında duyurunun 2019 yılı itibariyle yapılacağı ve ilanın yayımlanacağı düşünülmektedir. Bekçi alım ilanı yayımlandığında başvuru yapan ve kabul edilen kişiler, göreve başladıktan sonra PÖH olma konusunda da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' nun müjdesiyle imkanları duyurulmuştur. Öyle ki bekçi olduktan sonra sınavlara katılan ve başarılı olan adaylar önce polis oluyor. Polisler de mesleğe başladıktan sonra tekrar sınavlara girerek PÖH olma imkanı yakalıyorlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.