3 Askeri Kuruma 1983 Personel Alınacak

 Milli Savunma Bakanlığına bağlı olan farklı askeri kurumlar bünyelerindeki personel ve uzman erbaş eksikliğini gidermek için sözleşmeli alım yapacaklarını geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı sitesi üzerinden duyurmuşlardı. İlgili askeri kurumlara başvurular başladı ve adaylar başvuru şartlarına göre başvuru yapabiliyor. Sizde ilgili ilanlar hakkında detaylı bilgiye haberimizin devamından öğrenerek başvuru yapabilirsiniz.

Askeri Personel Alımları


3 ASKERİ KURUM 1983 ALIM YAPIYOR!

Yukarıda da bahsini geçirdiğimiz üzere 3 askeri kurum alım yapıyor. Buna göre Sahil Güvenlik Komutanlığı 1 Genel Alan Temizleme Görevlisi/ Meydancı ve 2 Büro İşçisi olmak üzere toplamda 3 işçi alacak. Jandarma Genel Komutanlığı 1457 kişilik boş
kadro ile 12 farklı branşta Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı gerçekleştirecek. Milli Savunma Bakanlığı ise 523 kişilik boş kadrosu ile Lisans mezunu Mühendis alımı yapacak. Bu bağlamda bu 3 askeri kurum toplamda 1983 alım yapacak.

ŞARTLAR VE DETAYLAR:

Milli Savunma Bakanlığı: MSB bünyesine personel alımı için 2018 yılı Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru kılavuzu yayımladı. Bu kılavuza göre toplamda 523 kişi alınacak. Buna göre adaylardan bu pozisyonlar için 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 35 yaşını bitirmemiş olmak, 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesi düzeyinde KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gibi nitelikler aranmaktadır. Adaylar başvurularına 19 Kasım 2018 tarihinde başlamış olup en geç 21 Aralık 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı: Sahil güvenlik bünyesine Marmara ve Boğazlar Onarım Destek Komutanlığına Büro işçisi ve Temizleme görevlisi/meydancı alımı yapacak. Söz konusu ilan için başvurular ve diğer detaylar Türkiye İş Kurumu üzerinden en geç 30 Kasım 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.Ayrıca adaylardan T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak gibi genel nitelikler aranacak.

Jandarma Genel Komutanlığı: Jandarma sözleşmeli uzman erbaş alımı için başvuru kılavuzu yayımladı. Yayımlanmış olan kılavuza göre toplamda 12 farklı branş için 1457 Sözleşmeli uzman erbaş alımı yapılacak. Adaylardan 20 yaşını doldurmuş ve 27 yaşından büyük olmamak, Askerlik şartı aranmayacak ancak askerliğini yapmış olanlar için terhisinin üeirnden 5 yıldan fazla geçmemiş olmak, En az ortaokul/ilköğretim (8 Yıllık) mezunu olmak gibi nitelikler aranacak. Adayar başvurularını en geç 29 Kasım 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.