Belediye İçin KPSS Olmadan 375 Personel Alınacak

 Belediye personel alımlarını takip eden iş arayanlar için aşağıda detayları verilen iş ilanlarına sizde İŞKUR üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. KPSS şartı olmadan belediye personeli alımı ilanlarımızı yayınlamaya devam edeceğiz.

Belediye KPSS şartsız personel alımları


İzmir Kemalpaşa Belediyesi, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 375 temizlik personeli alımı yapacak. İŞKUR aracılığıyla yapılacak
alımlarda liste yöntemiyle adaylar belirlenecek. Toplamda 182 gün sürecek programda adayların günlük çalışma süreleri ise 7,5 saat olacak.

TYP KAPSAMINDA ALIMLARA NASIL BAŞVURULUR?

Toplum Yararına Program dahilinde Kemalpaşa Belediyesi’nin personel alımına başvurmak için adayların İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmaları gerekiyor. Adaylar başvurularını 266340 numaralı TYP kodu ile aşağıdaki linkten online ortamda gerçekleştirebilecek.

İŞKUR üzerinden TYP kapsamında alınacak personel temininde liste yöntemi uygulanacağı için adayların İŞKUR meslek danışmanlığı hizmetinden yararlanması ve iş ve meslek danışmanı tarafından işe uygun bulunması gerekiyor. Bu nedenle başvuruların daha sağlıklı olması için adayların İŞKUR temsilciliklerine uğrayarak iş ve meslek danışmanları ile görüşme işe alımlarda daha etkili olacaktır.

TYP PROGRAMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

TYP kapsamında başvuruların geçerli olması için İŞKUR’a kayıtlı olmanın yanında adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları, emekli malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmaları, açıköğretim harici öğrenci olmamaları, görevlerine başlayacakları tarih itibariyle herhangi bir sosyal yardım almıyor olmaları gerekmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.