Devlet Hastaneleri Temizlik Görevlileri Arıyor

 Devlet hastanelerinde temizlik elemanı ihtiyacı hiç bitmiyor. İŞKUR desteği ile hastane personeli alımı ilanları yayınlamaya devam ediyor. Sizde aşağıdaki detaylar ve başvuru şartlarında devlet hastanesinde çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Devlet Hastaneleri Temizlik Elemanı Alımları


Kamuya ve bağlı kuruluşlarına çok sayıda memur alımları devam ederken, temizlik personeli pozisyonunda devlet hastanelerine personel alımı yapılmaya başlandı. Toplum Yararına Program kapsamında (TYP) devlet hastanelerine temizlik
personeli pozisyonunda yapılacak alımlara yönelik personel alım ilanları yayımlanmış durumdadır. Yayımlanan ilanlarda adayların dikkat etmesi gereken noktalara, başvuruda aranacak şartlara ve ek özelliklere yer vermeye çalışacak, bilgilendirmeyi sağlayacağız.

 Kısaca yapılacak bu alımlarda adaylarda aranacak ortak özelliklere göz atacak olursak; T.C vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak, öğrenci olmamak, sağlık problemi bulunmamak, takım çalışmasına yatkın olmak, kendini geliştirmeye açık olmak, muhakeme yeteneği gelişmiş olmak, bulaşıcı hastalığı bulunmamak, temsil yeteneği bulunmak, mesai saatlerine özen gösterebilmek, yüksek tempolu ve yoğun iş ortamında çalışmaya uygun olmak ve psikolojisine dayanabilecek olmak, insani ilişkileri gelişmiş olmak, mesleki bilgi sahibi olmak ve temizliğe dair süreçlerin uygulanmasında etkin rol alabilmek şeklinde özetlenebilmektedir.

İlanlara nereden ve nasıl ulaşılır, TYP devlet hastanelerine temizlik personeli alım ilanlarına başvuru nasıl yapılır?

TYP kapsamında yayımlanan devlet hastanelerine temizlik personeli alım ilanına dair başvurular İŞKUR aracılığıyla yürütülmektedir. Başvuru yapmak isteyen adaylar, İŞKUR üzerinden online olarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvuruda bulunacak olan adayların herhangi bir yerde çalışmıyor, işsiz olmaları gerekmektedir. Başka bir kurumda ya da işletme çalışmakta olan kişiler, TYP devlet hastanelerine temizlik personeli alım ilanına başvuru yapamazlar. İlgili başvuru bağlantısına aşağıdan ulaşıp, TYP kodunu girerek başvurular yapılabilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.