DPB 461 Memur Alımı İlanı Yayınladı

 Devlet personel başkanlığında kamu kurumlarının çeşitli ilanları yayınlanmaya devam ediyor. DPB insan kaynakları sayfasından sizde kurumlara ayrı ayrı ulaşabilir iş başvurusu yapabilirsiniz.

DPB Personel Alımları


İSKİ ( İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi ) bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için farklı kadrolar ile personel alımı yapacağını ilan etti. Buna göre İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesine 657 sayılı devlet memurları
kanununa tabi olarak 16 farklı kadro ile 461 kişi alacak. Adayların ilgili kadrolara başvuru yapabilmeleri için belirtilen başvuru şartlarını taşımaları gerekli ve sonrasında ise Yapılacak Giriş sınavından başarılı olmaları gereklidir.

16 KADRO İLE 461 KAMU PERSONELİ ALINIYOR!

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi ( İSKİ ) alım kadrolarını belirtti ve yönde 16 kadro ile toplamda 461 personel alınacak. Bu yönde 461 kişilik kadro ile, 143  Mühendis, 3 Şehir Plancısı, 5 Kütüphaneci, 3 Mimar, 2 İstatikçi, 5 Kimyager, 1 Peyzaj Mimarı, 1 Grafiker, 2 Restoratör, 4 Biyolog, 2 Hemşire, 3 tercüman, 200 Bilgisayar İşletmeni, 80 Tekniker ve 154 Teknisyen olmak üzere toplamda 16 kadro ile 461 kamu personeli alımı yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İSKİ adaylardan daha önce çalıştığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, Bilgisayar İşletmeni kadrosu için MEB onaylı Bilgisayar İşletmeni Setifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okuldan dersini gördüğünü belgelemek, Son 5 yıl içerisinde yapılmış olan YDS en en az C seviyesinde İngilizce dilinden puan almış olmak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir durum olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmeleri gerekmektedir.

Ayrıca adaylardan, 2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSP3 puan türünden en az 70 pun almış olmak şartı aranacak.
Başvurular ise 03 Aralık 2018 tarihinde başlayack olup en geç 10 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecektir. Buna göre adaylar başvurularını başvuru tarihleri arasında https://basvuru.iski.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda başvuru yaplacak olup, adayların KPSS puan sıralaması esas alınrak yapılacak sıralama sonucuna göre kadro sayısının 5 katı kadar aday 17 Aralık 2018 tarihinde ilan edilecek olan duyuruya göre sınava katılacaktır.

İlgili iduyuruda adı geçen adaylar başvuru kılavuzundaki isenen başvuru evrakları ile birlikte ve Elektronik ortamda doldurdukları boşvuru formu ile birlikte İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Güzeltepe Mahallesi Alibey Caddesi No:7 34060 Eyüpsultan/İstanbul adresine 24/12/2018 – 28/12/2018 tarihleri arasında (sadece iş günlerinde ve 09.00 – 17.00 saatleri arasında) ulaştıracaklardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.