Düşük KPSS Puanları İle Memur Alan Kamu Kurumları

 Kamuda memur olmak isteyenler için aşağıda düşük KPSS puanı ile memur alımı yapan kurumları sıralamaya çalıştık. Sizde bu kurumlara en az 50 KPSS puanı ile başvurunuzu yapabilir memur olma hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

KPSS Düşük Puanla Memur Alımları


Kamuya ve bağlı kuruluşlarına başvuruda bulunarak, hayal ettikleri pozisyonda memur olmak isteyen milyonlarca aday için süreç başladı. KPSS Önlisans 2018 sonuçları açıklandı ve adaylar puanlarını ÖSYM üzerinden T.C kimlik numaraları ve şifrelerini girerek öğrendiler. Meraklı bekleyişin son bulmasıyla beraber adaylar için oldukça önemli
bir dönemin içerisine girmiş bulunuyoruz. Sonuçların açıklanması demek, adayların memur alım ilanlarını takip etmesi, merkezi atama tercihlerini yapması ve memuriyet hayali için çaba sarfetmesi olarak aktarılabilir. Buradan hareketle 11-20 Aralık 2018 tarihinde yapılacak merkezi atama tarihinden önce, açıktan alım yapan kurumlara, düşük KPSS puanlarıyla örneğin 50, 55, 60, 65 KPSS puanlarıyla memur alımı yapan kurumlara değinmeye, bu konu hakkındaki merak edilenleri yanıtlamaya çalışacağız.

Düşük puanlarla memuriyet hayal mi?

Kamuda memur olmak için bilindiği üzere yayımlanan her ilanın başvuru şartı olarak aktarılan baraj KPSS puanının öncelikli olarak sağlanması gerekir. KPSS puanı bulunan ve diğer şartları taşıyan adaylar memur alım ilanlarına başvurularda bulunabilirler. Bu noktada puanı düşük olan adayların başvurularda hayal kırıklığı yaşamamaları, tüm bilinmesi gerekenleri önceden bilmeleri noktasında bilgi vermeye çalışacağız. Kamuya memur alımları genellikle 70 puan üzerinden yapılır. Bazı durumlarda kurumların personel ihtiyacını karşılamak amacıyla bazı pozisyonlar için; 55, 60, 65 gibi puanları aradığı da görülmektedir. Puanı düşük olan adaylar; bu alımları takip etmelidirler. Belediyeler, zabıta alımları, düz memurluk alımları, katiplik alımları, teknisyenlik ya da diğer personeller sınıfında nitelendirilebilecek çok sayıda kadronun puanı düşüktür. Bu kadrolardan yalnızca düzenli olarak zabıt katibi, infaz koruma memuru gibi kadrolar için minimum 70 KPSS puanı aranır, bunların dışındaki kadrolarda 55, 60 puanlar üzerinden ilanların yayımlandığı görülebilmektedir. Kurum düzeyinde bu alımlara bakacak olursak; Sayıştay, Danıştay, Yargıtay, CTE, DSİ, Belediyeler, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Jandarma Güvenlik Komutanlığı, Öğretmenevleri gibi daha çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından düşük KPSS puanlarıyla memur alımları yapılmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.