Kamuya KPSS Olmadan 1500 Personel Alınacak

TTK'dan (Türkiye Taş Kömürü Genel Müdürlüğü) açıklama geldi. Yapılan açıklama KPSS şartsız 1500 işçi alımının yapılacağı söylendi. Açıklamanın değerlendirilmesi ve tüm ayrıntıları haberimizde bulabilirsiniz. KPSS şartı olmadan yapılan ilanlar için sitemizi takip edebilir, her türlü detay için bildirimleri açarak bizi takip edebilirsiniz.

KPSS Şartsız Personel Alımı


TTK, "KPSS Şartsız 1500 İşçi Alınacak" Dedi

1500 işçi alımı bekleniyor. TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu bu alımlar için gündeme yeni açıklamalarda bulundu. Maden işinin ağır ve tehlikeli
olduğunu belirten Eroğlu, yaş sınırını 30 olacağını söyledi. Aynı zamanda İŞKUR yönetmelik değişikliğinin resmi gazetede yayımlandığını ve 2019 yılının finansman kararnamesine uygun olarak TTK'ya işçi alınacağını belirtti. İşin büyük bir kısmının neredeyse tamamlandığı bildiren Eroğlu, alımların gerçekleştirilmesinin ardından 21 gün eğitimin ardından iş başı olarak tarih bile verdi. 2019 yılının ilk aylarında iş başının gerçekleşeceğini belirtti.

KPSS Şartı Yok! TTK'dan 1500 İşçi Alımı

Geçtiğimiz günlerde resmi gazetede yayımlanan yönetmelikle beraber alımın KPSS şartı olmadan ve lise mezunu işçi alımı olarak yapılacağı belirtildi. TTK Genel Müdürü, personel alımı için KPSS şartı olmadığını net bir dille açıkladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.