KPSS Tercih Takvimi

 KPSS sınav sonuçları açıklandı ve şimdi memur adayları KPSS memuriyet tercihlerini ne zaman yapacaklarını, hangi kurumlara ne kadar maaş ile yerleşeceklerini merak ediyor. Kamu kurumlarının KPSS tercih maratonu bundan sonra başlayacak. Peki tercihler ne zaman başlayacak, adayları kaç açık kontejyan bekliyor. Aşağıdaki detaylarda lise, önlisans ve lisans türünde KPSS tercih takvimine ulaşabilirsiniz.

KPSS Tercihleri


 ÖSYM tarafından yapılan açıklamayla beraber, tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı belli oldu ancak kılavuzun yayımlanma tarihine yönelik
bir bilgilendirme yapılmadı.

KPSS merkezi atama tercihleri ne zaman yapılacak?

Milyonlarca aday için KPSS merkezi atama tercih işlemleri ÖSYM tarafından belirtilen takvim ışığında gerçekleştirilecek. KPSS merkezi atama tercih işlemleri için ÖSYM yayımladığı takvimde adayların tercih sürecini 11 - 20 Aralık 2018 olarak aktarmaktadır. Bu tarihler arasında milyonlarca lise, önlisans ve lisans adayı için KPSS puanları üzerinden merkezi atama tercih işlemleri yapılacak ve süreç sonrasında adayların tercihleri değerlendirme sürecine tabi tutulacak. Bu bağlamda kılavuzun yayımlanma zamanı merak edilmektedir. Milyonlarca kişiyi ilgilendiren KPSS merkezi atama tercih kılavuzlarının tahmini yayımlanma tarihini 5 - 9 Aralık 2018 olarak düşünmekteyiz. Tercih işlemleri için belirtilen tarihten yaklaşık 1 hafta kadar öncesinden tercih kılavuzlarının yayımlanacağını düşünmekteyiz. Elbette bu tarih yalnızca bizim varsayım olarak aktardığımız tarihtir, kesin tarih değildir. Sürecin netleşmesi adına ÖSYM tarafından açıklama yapılması beklenmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.