OBM Almanya İş Olanakları Yeniden Doğuyor

 10 yıllık tecrübe ile Almanya’da 15 tane havalimanı ile bağlantılı olarak çalışmakta olan, aktif bir şekilde de  3 büyük havalimanının yer hizmetlerinde binlerce çalışana iş şansı veren OBM Türkiye, birçok Türk vatandaşı için  Almanya sınırları içinde çalışma şansı olduğunu açıkladı.

Almanya Personel Alımları


OBM Genel Müdürü Osman TAŞ Açıkladı

Almanya sınırları içinde kendileri tarafından sağlanacak iş imkanları üzerine, İstanbul merkezli OBM Türkiye Genel Müdürlüğünü yürüten Osman Taş tarafından bir basın toplantısı düzenlendi. Osman Bey, kendi milletinin Almanya sınırlarına gitmesi için yardımcı
olmak vasıtasıyla ülkemize geldiklerini söyledi. Alımların şimdilik kaynakçı, hemşire, yer hizmetlerinde vasıfsız olan elemanlar arasından olacağı Genel Müdür Osman Taş tarafından bizzat açıklandı. Osman Taş OBM şirketinin Ankara, İstanbul ve Antalya şubelerini açarak bu şirketler aracılığı ile Türkiye’de hizmet verdiğini belirtti.

Yabancı işçi yasası 1961 yılından beri uygulanıyor. 2010 yılında yeni bir düzenlemeyle yabancı işçilik yasası düzenlendi. Osman Taş bu yasanın bir anlamda kölelik olduğunu ancak yürürlüğe girmeden geri çekildiğini açıkladı. Projeler üzerine konuşarak araştırmalar yaptıklarını ve iki senedir mevcut konu üstüne konuştuklarını anlattı. Geçtiğimiz hafta tüm onaylar alınmış ve Almanya tarafından bu anlaşmanın resmi açıklaması yapılmıştı. Artık Almanya sınırları içine vasıflı ya da vasıfsız işçi götürmenin yolunun açıldığını müjdeledi.

Masrafların Tamamını OBM Şirketi Karşılıyor
Osman Bey çalışmaya gidecek kişileri şirket bünyesine alarak çalıştıracaklarını açıkladı. Ayrıca Taş masrafların tamamını OBM şirketinin karşıladığını vurguladı. Özellikle başvuru yapacak kişilerden para talep etmediklerini, dolandırıcılara para kaptırmamak için dikkat etmelerini istedi.

Almanya’da çalışmak için yapılan sözleşme süresi 18 ay olarak uygulanıyor. İşçi 18 ay süresince OBM şirketi yanında çalışmayı sürdürecek. Çalışma vizesi böylece OBM şirketi tarafından alınacak. Bu yöntem sayesinde Almanya’nın işsizlik ücreti vermediğini ve kendisini bu konuda garantiye aldığını anlattı. Ayrıca Romanya ve Bulgaristan gibi ülkelerden gelip 2 ay çalışan işçilerin kanunun verdiği hak sayesinde işsizlik parası almaya hak kazandığını ekledi. Bu konuda siz de iyi bir araştırma yaparak Almanya’da çalışmak için bir adım atabilirsiniz.

3 yorum:

 1. ESSELAMÜALEYKÜM HAYIRLI AKŞAMLAR OSMAN TAŞ BEY EFENDİ ALMANYA YA ELAMAN İHTİYAÇINIZ VARMIŞ BEN İŞ İÇİN GÖRÜŞMEK ISTIYORUM.OSMAN BEY TÜRK VATANDAŞI OLARAK VE İŞSİZİM ÖNCELİKLE GÖRÜŞE BİLİRMİYİZ OSMAN BEY

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. HAYIRLI AKŞAMLAR OSMAN TAŞ BEY EFENDİ ALMANYA YA ELAMAN İHTİYAÇINIZ VARMIŞ BEN İŞ İÇİN GÖRÜŞMEK ISTIYORUM.OSMAN BEY TÜRK VATANDAŞI OLARAK VE İŞSİZİM ÖNCELİKLE GÖRÜŞE BİLİRMİYİZ OSMAN BEY

   Sil
 2. Bende aşçılık önlisans mezunuyum 20 yaşındayım sizinle çalışmak isterim banada ulaşırsanız eğer çok memnun olurum.
  aslanpakize98@gmail.com

  YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.