OBM İş Başvurusu Almanya İşçi Alımları

 Almanya 10 bin personel alımları için duyurular yayınlayan OBM Türkiye iş başvurusu yaparak sizde bu fırsattan yararlanabilirsiniz. OBM vasıflı vasıfsız Almanya için 10 bin işçi alımı yapacak.

OBM Almanya İş Başvurusu


 OBM Türkiye A.Ş aslında Türkiye' de uzun süredir faaliyet göstermekte olan bir işletme. Türkiye' den Almanya 'ya işçi gönderecekleri yönündeki açıklamalarının ardından popülerlik kazanan ve milyonlarca kişi tarafından aranan, merak edilen bir işletme
haline dönüştü. Almanya 'ya gönderilecek işçilerin arasında yer almak isteyen milyonlarca kişi bu şirketin açıklamalarını ve yapılacak işçi alımlarına yönelik OBM başvuru ekranını merak etmektedirler. Başvurulara yönelik detaylara girmeden önce, yapılan açıklamalara ve alıma dair bilinmesi gerekenlere değinmeye çalışacağız. Bu alımlarda 10 bin kişinin söz konusu olduğu zaten biliniyor, diğer önemli bir detay ise vasıflı veya vasıfsız kişilerin de ilanlara başvuru yapabilecek olması. Temizlik hizmetleri pozisyonu için dahi Türkiye şartlarında hesaplandığında ciddi bir ödeme olan 2 bin euro ödemenin yapılacağı bilgisi aktarılıyor. Şirketin genel müdürü tarafından yapılan açıklamada, tüm masrafların da şirket tarafından karşılanacağı bilgisi aktarılıyor. Kendilerini dolandırıcılara karşı korumak durumunda olan adaylara, kesinlikle hiçbir şekilde başvuru ücreti, evrak ücreti gibi ücret ödememeleri öneriliyor. Şirket tüm masrafları karşılıyor ve yabancı dil öğrenme imkanı dahi şirket tarafından sunuluyor. Önemli diğer bir detay ise maaşlar, kişilerin mesleklerine göre değişiklik gösteriyor. Tam netlik kazanmamış olsa da Almanya' nın şartlarındaki bir hemşirenin maaşı 3 bin euro minimum ücret üzerinden yatırılıyor. Türkiye üzerinde bu tutar yaklaşık 17-18 bin liraya tekabül ediyor ve gerçekten ciddi bir hemşirelik maaşı olarak karşımıza çıkıyor.

Başvurular nereden ve nasıl yapılıyor? OBM Türkiye başvuru ekranı

Açıklamanın yapıldığı andan itibaren şirket bir anda sosyal medyada çok aratılan, çok paylaşılan ilanlar arasında yer aldı. Milyonlarca kişi tarafından OBM Türkiye hakkında araştırmalar yapıldı. Sosyal medyada adeta fenomen olan 10 bin işçi alım sürecine dair başvuru ekranı da burada merak edilen diğer bir konu olarak yer aldı. OBM Türkiye zaten başvuruları toplamak adına bir adres oluşturmuş ve bu adresi kamuoyuna aktarmıştı. Yapılan açıklamalarda obm-turkiye.com adresi üzerinde başvuru formunun bulunduğu aktarılmıştı. Yoğun başvurular ve ilgi nedeniyle firmanın bu başvuru ekranına erişim kapatılmıştı. Yapılan muhtemel bakım çalışmalarının ardından ilgili başvuru ekranları yeniden açıldı. Adaylar başvurularını yapabilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.