Sahil Güvenlik İŞKUR İşçi Alımı İlanları

Sahil Güvenlik Komutanlığı İşçi alımı için İŞKUR ilanları yayınladı. Sınav sonucunda başarılı olan adaylar, İstanbul’un Pendik ilçesinde bulunan Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Onarım Destek Komutanlığında görev yapacak.

Sahil Güvenlik İşçi Alımı


Ne Zaman Başvuru Yapılacak?
Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre başvurular 26 Kasım’da başlayacak. 30 Kasım 2018 tarihine kadar başvuru
yapılabilecek. Başvurular, İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden belirtilen tarihler arasında yapılacak.

Kimler Başvuru Yapabilir?
Başvuru yapacak olan adaylar için gerekli şartlar, ilan metninde duyuruldu. Buna göre başvuru yapacak olan adaylarda aranan şartlar şunlardır;

T.C. vatandaşı olmak
18 yaşını doldurmuş olmak
Devlet güvenliğine karşı suç, anayasal düzene yönelik suç, milli savunmaya yönelik suç ve zimmet, dolandırıcılık, hırsızlık, sahtecilik yapmak, güveni kötü yönde kullanma, kaçakçılık, ihalede fesat karıştırılması, suç kaynaklı mal varlığını aklamak gibi suçlardan mahkum olmamak
Güvenlik soruşturması sonucunda olumlu rapor çıkması
Engelli statüsünün dışında sağlık durumunun çok tehlikeli iş yeri için çalışmaya uygun olduğuna dair sağlık kurulu raporu almak. Düzenlenecek olan sağlık raporu, iş yeri hekimi tarafından incelenecek ve kişinin işe uygun olmasına yönelik olarak rapor, iş yeri hekimi tarafından hazırlanacak.
Kamu kurumlarının ve kamu kuruluşlarının disiplin mevzuatı gereği olarak görevden ve meslekten atılmamış olmak
İş için tanınan öncelik hakkını kullanacak olan adaylar, durumlarını belge ile kanıtlamak zorundadır. Terör ile mücadelede malul olmayacak şekilde yaralanmış olan kişiler, sağlık raporu ve terör ile mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile başvuru yapabilirler.
Terör ile mücadelede üstün başarı nedeniyle takdire layık görülen kişiler; Kuvvet komutanlığı için asgari Tugay Komutanlığı tarafından, Jandarma Genel Komutanlığı için ise asgari Alay Komutanlıkları tarafından kendilerine verilmiş olan takdir belgeleri ile durumlarını belgelemesi gerekir.
Sonuçlar Ne Zaman Belli Olacak?
Sınav için başvuruda bulunan adaylar arasında kura çekimi gerçekleştirilecek. 7 Aralık 2018 Cuma günü saat 10.00’da Pendik Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, alım yapılacak kişi sayısının 4 katı isim belirlenecek. Kura sonuçları, www.sg.gov.tr internet sitesinden de ilan edilecek. Belirlenen isimler, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Onarım Destek Komutanlığı’nda sözlü sınava girecekler. Sözlü sınavda da başarılı olanlar, göreve başlayabilecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.