TCDD 157 Yeni Personel Alımı Yapacak

 TCDD memur alımlarında en çok tercih edilen kamu kurumlarından biridir. Yeni personel alımlarını sitemizde sizlere anında duyurmaya çalışıyoruz. TCDD yayınladığı ilan ile çeşitli kadrolarda 157 kişilik yeni personel alımı yapacak.

TCDD Memur Alımı


 Geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı ilan yayımlamıştı. Yayımlanan ilana göre TCDD ( Devlet Demiryolları ) bünyesine farklı pozisyonlarda 157 personel alımı yapacağını belirtmişti. İlgili ilan 15 Kasım 2018 tarihinde Türkiye İş Kurumu üzerinde yayımlanması beklenirken tam tarihinde bazı sebeplerden dolayı yayımlanmadı. Ancak ilgili
ilan bir hafta önce Türkiye İş Kurumu üzerinde yayımlandı ve adaylar başvurularına başlamışlardı. Ancak henüz başvuru yapmamış olan veya başvuru işlemlerini bitirmemiş olan adaylar için artık başvurularda son günlere gelindi.

İLANIN DETAYLARI:

TCDD bünyesine farklı pozisyonlarda 157 kişilik boş kadro ile Kamu Personeli alımı yapacak.Buna göre alım yapılacak birim TCDD Taşımacılık A.Ş. olarak belirtildi ve adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgiler belirlenerek adaylar başvurularına başladılar. Buna göre TCDD bünyesine Elektronik İşçisi , Elektrikçi, Vinç Operatörü ve Tren Makinisti alacak.

157 kişilik kadronun 71 i Tren Makinisti pozisyonuna, 47 Elektrikçi, 11 Elektronik işçisi ve 10 Vinç Operatörü alacak. Alımlar Marmaray İşletme Müdürlüğü ve Araç Bakım Dairesi Başkanlığına yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

TCDD adaylardan bazı nitelikler arayacak olup adayların bu nitelikleri taşımaları durumunda başvuruları kabul edilecektir. Buna göre TCDD adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sorunu olmamak ve Devlet Hastanelerinden sağlık kurumu raporu alabilmeki Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak ve alım pozisyonuna göre, Tren Makinisti adayları için Sertifika sahibi olmak, Vinç Opertatörü için C sınıfı ehliyete sahip olmak ve Elektrikçi ve Elektronik işçisi pozisyonları için belirtilen eğitim seviyelerini tamamlamış olma şartları aranacak.


BAŞVURULAR SONA ERİYOR!
Adaylar başvurularına bir hafta önce başlamışlardı. Ancak henüz başvuru yapmayan veya başvuru işlemini tamamlamayan adaylar için başvurularda son güne gelindi. Adaylar başvurularını en geç 26 Kasım 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılacaktır. İlgili ilanlara ulaşmak için https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adrsine girerek açılacak ekranda İşyeri Ünvanına TCDD yazarak ilgili ilanlara ulaşabilirsiniz.

SINAV YAPILACAK!

TCDD adayları değerlendirmek için sınav yapacağını belirtti. Buna göre İŞKUR tarafından iletilecek Nihai listeye göre yapacak. ihai listede adı geçen adaylar 10 Aralık 2018 tarihi ile 14 Aralık 2018 tarihleri arasında 1 adet resimli İş Talep Bilgi Formunu eksiksiz olarak doldurarak TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine gelerek teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.