TPY Hastaneler, Belediyeler KPSS Şartsız Personel Alımları

İŞKUR aracılığıyla çok sayıda kamu kurum ve kuruluşuna toplamda 2415 personel alımı yapılacak. Aralarında devlet hastaneleri belediyeler, üniversiteler, kaymakamlıklar ve il müftülüklerinin de bulunduğu kamu kurumlarına yapılacak personel alımına adaylar İŞKUR üzerinden başvuru yapabilecek.

KPSS şartsız personel alımları


İzmir ve Kayseri’deki çok sayıda kamu kurumu için yapılacak alımlarda çalışan adayları çevre temizliği görevlerinde çalıştırılacak. Liste ve noter kurası
ile belirlenecek adaylar başvurularını İzmir için 27 Kasım 2018, Kayseri için 1 Aralık 2018 tarihine kadar tamamlaması gerekiyor.

KİMLER TYP PERSONEL ALIMLARINA BAŞVURABİLİR?

Toplum Yararına Program kapsamında iş ilanlarına başvuruda bulunmak için adayların İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmaları gerekiyor. Öte yandan adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları, emekli malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmaları, açıköğretim harici öğrenci olmamaları, görevlerine başlayacakları tarih itibariyle herhangi bir sosyal yardım almıyor olmaları gerekmektedir. Adaylar başvuruların yapmak için İŞKUR üzerinden aşağıdaki linkten arama sayfasına ulaşarak görev almak istedikleri kadronun TYP kodunu girerek arama yapabilir ve başvurularını tamamlayabilirler. Adaylar dilerse başvurularını İŞKUR temsilcilikleri üzerinden de yapabilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.