10 Bin 500 Bekçi Alımı Yapılacak

 Bekçi olmak isteyenler için başvuru şartları ve rakamlarını yayınlamaya devam ediyor. Bakan Soylu bekçi alımı ile ilgili müjdeyi vermiş 10 bin 500 kişilik yeni kadro ihdasının yapıldığını belirtmişti.

10 Bin 500 Bekçi Alımı


Geçtiğimiz ay itibariyle Resmi Gazete' de 10 bin bekçi alımına yönelik kadro ihdası yayımlandı. Bu kadro ihdasında sayının 10 bin olduğu kamuoyuna yansıdı ve binlerce vatandaş tarafından bekçi alım ilanına yönelik ilan duyurusu beklenmeye başladı. İçişleri Bakanı Soylu açıklamalarında bekçilerin görev aldığı günden itibaren sayılarına ve elde ettikleri
başarılara dikkat çekerek, bekçilerin mahalli bölgelerde görev almasının devam edeceğini aktardı. Bekçilerin güvenliği sağlamasındaki etkilere değinen Bakan Soylu, vatandaşların şehir hayatında güvenli bir yaşam sürmesi için çalışmaların sürdürüleceğine değindi. Açıklamasında bekçi alımlarına da değinen Bakan Soylu, bu alımlarda sayının kadro ihdasında 10 bin olarak yayımlandığı bekçi alım süreci hakkındaki sayının 10 bin 500 olduğunu vurguladı. 10 bin 500 kişilik bir alımın yakın tarihte yayımlanması ve kamuoyuna aktarılması bekleniyor.

10 BİN 500 BEKÇİ ALIMINA VATANDAŞLARIN YAŞ VE ASKERLİK ŞARTINDA TALEPLERİ VAR

Sosyal medya platformlarından ve mail üzerinden bize ulaşan ziyaretçilerimiz 10 bin 500 bekçi alımına yönelik seslerini duyurmamızı istiyorlar. Uygulanan askerlik ve yaş şartında iyileştirmeler yapılarak, ilana başvurmayı bekleyen binlerce kişinin taleplerinin gündeme taşınmasını bekliyorlar.

10 bin 500 bekçi alımına yönelik askerlik şartının kaldırılacağını ekip olarak düşünmemekteyiz ancak yaş şartında eğer istenirse bir iyileştirmenin yapılması mümkün gözüküyor. Bu bağlamda resmi makamların onay vermesi halinde yaş şartları esnetilebilir ancak daha öncede vurguladığımız gibi askerlik şartının kaldırılacağını düşünmemekteyiz. Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için adayların taleplerini, bekçi olma şartları konusundaki isteklerini gündeme taşımaya çalıştık.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.