3374 Memur Alımı İçin Başvuru Sayfası Açıldı

 Devlet personel başkanlığında 3374 hak sahibi için yayınlanan ilanlarda başvuru ekranı açıldı. Sizde aşağıdaki şartlar doğrultusunda iş başvurusu yapabilir kamuda memur olma şansı yakalayabilirsiniz. DPB yeni ilanlarını sitemizde yayınlamaya devam edeceğiz.

DPB Memur Alımları


Devlet Personel Başkanlı DPB tarafından yerleştirme yapılmak üzere ilan edilecek toplam kadro sayısı ilkokul, ortaokul, ilköğretim düzeyi için
bin 57, ortaöğretim (Lise) düzeyi için bin 682, önlisans düzeyi için 271 ve lisans düzeyi için de 264 olmak üzere toplam 3 bin 274 olarak açıklanmıştı.

DPB 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında e-Devlet Üzerinden alınmaya başlandı. Başvurular 14 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek.Yerleştirme kura ile olacak! Hak sahibi olan bütün adayların (ortaöğretim, önlisans ve lisans düzeyi dahil) yerleştirme işlemleri Kura yöntemi ile gerçekleştirilecektir.

Kimler Başvuru Yapabilecek?
 Haklarında korunma veya bakım tedbir kararı verilmiş olup, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca 2828 sayılı sosyal hizmetler kanunu kapsamında işe yerleştirilme hususunda hak sahibi olduğuna karar verilen kişiler bu hizmeti kullanabilirler.
2828 SAYILI KANUNLA MEMUR ALIMI USULLERİ DEĞİŞTİ
Başvurular nereden yapılacak? 3 bin 724 sosyal hizmetler kapsamında adaylar için memur alımına Devlet Personel Başkanlığı’nın e-Devlet internet sitesinde yer alan “Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İşe Yerleştirme Tercih İşlemleri” bağlantısından yapılabilecek.

Devlet Personel Başkanlığı Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında İşe Yerleştirme Tercih İşlemleri başvuru sayfası için TIKLAYINIZ. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.