35 Bin PÖH Alımı Ne Zaman Yapılacak?

 Polis özel harekat olmak isteyen yüzbinlerce kişi yetkili ağızlardan yeni PÖH alımı haberlerini bekliyor. Bizce bu ay polis alımı için yeni açıklamalar yapılacaktır.

Polis Alımı Ne Zaman


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kolluk kuvvetlerinin görev alanlarında elde ettikleri başarılardan ve sayılarındaki artışlarından bahsettiği konuşmasında; polis sayılarının arttırılacağına değinmişti. Açıklamasında polis alımının yapılacağını
müjdelemiş ve yüzbinlerce başvuru yapmayı bekleyen kişi için umut ışığını yakmıştı. İçişleri Bakanı Soylu' nun açıklamalarının ardından, sosyal medyada PÖH alımlarıyla alakalı sorular sorulmuş, paylaşımlar gerçekleştirilmiştir. Çok sayıda kişi tarafından ilgi gösterilen bu açıklamaların ardından geçtiğimiz alım döneminde Kadın Pöh alımının yapılmamış olmasına tepki gösterilmişti. Tepkilerin ardından yeni bir açıklamayla kadın PÖH alımlarının yapılabileceği konusu da gündeme taşınmış ve ilan bekleyen kadın PÖH adayları için müjdeli haber gündeme yansımıştı.

PÖH alımı ne zaman yapılacak? Başvuru şartları ne olacak?

 Henüz PÖH alımına yönelik tarih açıklanmadı ancak sosyal medyada bazı PÖH mülakatları katılımcısı adaylar tarafından, yetkili isimlere tarihin sorulduğu ve alımların Aralık ayı itibariyle başlatılacağı yönünde ifadelere yer veriliyor. PÖH alımıyla alakalı süreci bizler de takip ediyor, sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız. Başvuru şartlarıyla alakalı da bazı şartların esnetilmesi noktasında adayların talepleri var, yaptığımız haberlerde bunları da gündeme taşımaya çalışıyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.