55 Bin Polis Alımı Şartları ve Maaşları

 55 Bin kolluk kuvveti alımı hakkında yeni açıklamalar geliyor. Bakan Soylu 55 bin polis alımını duyurmuştu. Peki 55 bin polis alımı hangi şartlarda, ne zaman ve hangi maaşlarda yapılacak. Aşağıdaki detaylar ve şartlar doğrultusunda sizde iş başvurusu yapabilirsiniz.

55 Bin Polis Alımı


Geçtiğimiz aylar itibariyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' nun açıklamaları gündeme yansımıştı. Bu açıklamalarda toplamda 55 bin polis alımı yapılacağına değinilmiş ve polis alımlarının belirli periyotlarla alınarak göreve başlatılacağına, eğitimlerinin gerçekleştirileceğine değinilmişti. Polis alımlarıyla alakalı bu süreç henüz netleşmedi. Mevcut polis alım sürecinin ardından yeni bir polis alım ilanının yayımlanması ve kamuya polis alımlarının sağlanması
bekleniyor. Binlerce vatandaş tarafından hem polis hem de PÖH alımları hakkında çeşitli talepler gündeme aktarılmaya çalışılıyor. İlan bekleyen adaylar, ilan şartlarındaki yaş şartlarının iyileştirilmesini bekliyorlar.

ŞARTLAR DEĞİŞTİRİLECEK Mİ?

Binlerce kişinin bu ilanlara şartlar iyileştirildiği takdirde başvuru yapma imkanına sahip olacağına ve imkan tanınmış olmakla beraber, umut ışığının yanmasına da olanak sağlanacağı yönünde ifadeler kullanılıyor. Binlerce aday sosyal medya platformları üzerinden resmi isimlere ve makamlara seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Adaylar polislerin ve PÖH' lerin maaşlarını merak ettiklerini dile getiriyorlar. Bu bağlamda merak edilen maaş konusuna açıklık getirmeye çalışacağız.

PÖH MAAŞLARI, POLİS MAAŞLARI

Adaylar tarafından yöneltilen sorularda polis maaşları merak ediliyordu. Bu noktada polis maaşlarını merak eden adaylar için 4800 TL olduğunu söyleyebilmek mümkün durumdadır. Aynı şekilde Polis Özel Harekat (PÖH) pöh maaşları da 4000-6000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.