Adalet Bakanlığı 17 Bin Memur Alacak

 Asalet bakanlığı 2018 yılının son memur alımı haberini duyurdu. Yeni yılda 7 bin kişilik CTE memuru alımı yapılacak.

Adalet Bakanlığı Memur Alımları


Kamuya 2018 yılı memur alımlarıyla alakalı çok sayıda açıklama yansıdı. Bu açıklamalarda merakla beklenen CTE ve Adalet Bakanlığı bünyeleriyle alakalı 2019 yılı alımlarına da değinildi. 2018 yılı içerisinde, yıl bitmeden personel ihtiyaçlarını
karşılamak amacıyla ilana çıkan kurumların yanı sıra, 2019 yılı içerisinde de memur alımına hazırlanan bakanlıklar ve kurumlar da mevcut. İlgili sürece yönelik geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberlerde, CTE bünyesine yapılacak 10 bin memur alımından bahsetmiş, 10 bin memur alımı için adayların meraklı bekleyişini size aktarmaya çalışmıştık. Konuya yönelik yaptığımız haberde, CTE bünyesine özellikle İnfaz ve Koruma Memuru (İKM) alımlarının yapılacağına değinmiştik. Bu alım ilanı hala beklenirken, 2019 yılı itibariyle kamuoyuna duyurulacağı düşünülmektedir. Tüm bu CTE bünyesi memur alımı konularında soru işaretleri bulunsa da Adalet Bakanlığı bünyesine de bir alımın yapılacağı aktarıldı.

ADALET BAKANLIĞI BÜNYESİNE 7 BİN MEMUR ALIMI

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yapılan açıklamada 2019 yılı itibariyle mevcut personel kadrosunda sayının arttırılacağı ifade edildi. Açıklamada Adalet Bakanlığı bünyesindeki personel sayısının 2019 yılı itibariyle 71 bin den 79 bin civarına çıkacağına yer verildi. Bu açıklama dahilinde toplamda 7 bin kişilik bir memur alım sürecinin, Adalet Bakanlığı memur alım ilanı bekleyenleri sevindireceğini söylemek mümkün.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.