Adalet Bakanlığı İlkokul ve Lise Mezunu Memur Alımları

 Kamuda ilkokul ve lise mezunu memur alımları 2018 son ayında devam ediyor. Adalet bakanlığı yayınladığı ilan ile hak sahiplerinden personel alımı yapacak. Aşağıdaki detaylar ve başvuru şartları doğrultusunda sizde iş başvurusu yapabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Memur Alımı


Devlet Personel Başkanlığında yayımlanan duyuru dahilinde 2828 sayılı kanun kapsamında değerlendirilen hak sahipleri için çok sayıda memur alımı yapılacağı ve bu alımlar için tercih süreçlerinin başlatılacağı aktarılmıştı. İlgili duyuruda
Adalet Bakanlığı bünyesinde görev almak isteyecek memur adayları için de ilanlar yayımlandı. Yayımlanan bu ilanlarda ilkokul ve lise eğitim düzeyleri üzerinden alımların yapılacağı aktarıldı. İlanlara başvurular tercihler üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu bağlamda Adalet Bakanlığı kadrolarına da tercihler, ilgili tercih süreci boyunca yapılabilecektir. Adaylar her kadroları tercihlerine yansıtabilecekler. Bu süreç 14 Aralık 2018 tarihine kadar yürütülmeye devam edecek. Bu tarihten itibaren tercih işlemleri sonlandırılacak ve adayların kura çekim süreci içerisine girilecektir. Tercihlerini gerçekleştiren adaylar için noter huzurunda kura çekimi yapılacak. Bu kura çekiminin ardından adayların ilgili evrak ve dökümanları teslim etmesi beklenecek ve güvenlik araştırmaları sağlanacak. Herhangi bir engeli bulunmayan hak sahiplerinin kura sonucunda işe yerleştirmeleri sağlanacaktır.

2828 SAYILI KANUN NEDİR?

Bu kanun devlet tarafından koruma altına alınmış ve devlet eliyle yetiştirilmesi kararı verilmiş, bu doğrultuda yaşamına devam etmiş kişileri kapsamaktadır. 2828 sayılı kanun kapsamında yapılan bu alımlara da yalnızca devlet desteğiyle yetiştirilmiş ya da koruma altına alınmış hak sahiplerinin başvurusu kabul edilmektedir. Adalet Bakanlığı gibi çok sayıda bakanlık ve kurumun kadrosuna, tercih süreci boyunca yalnızca ilgili kişilerin tercihleri kabul edilebilmektedir. Bu kişilerde eğitim durumlarının karşılanması ve 657' e tabi olup, 2828 sayılı kanun kapsamında değerlendirilebiliyor olma şartları aranmaktadır.

3 yorum:

  1. Başvuru nerden ve koşullar la ilgili detayı rica edebilirmiyim...

    YanıtlaSil
  2. Başvuru nerden yapılıyor detaylı bilgi nerden alabiliriz

    YanıtlaSil
  3. Basvuru nerden yapiliyor meslek lisesi mezunu olurmu

    YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.