Adalet Bakanlığı Memur Alımı İlanları

 Adalet bakanlığına hak sahipleri olarak memur alımları yapılacak. İlkokul ve lise mezunu hak sahipleri sizde Adalet bakanlığında memur olarak çalışabilirsiniz. Aşağıdaki detaylar ve başvuru şartları ile kamuda çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı Memur Alımı İlanı


Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda, kamu kurumlarına memur alımlarının yapılacağı aktarıldı. İlgili duyuruda kamudaki çok sayıda kurumun mevcut personel ihtiyaçlarının karşılanması noktasında eksiklik hissedilen kadrolara memur alımları gerçekleştirilecektir. Kamudaki memur alımlarında çok sayıda kurum için ilana çıkılmış
durumda ancak Adalet Bakanlığı tarafından ilkokul ve lise mezunu adaylara yönelik alımlar uygulanmaktadır. Bu alımlarda ilkokul ve lise mezunu hak sahipleri başvurularını tercihler üzerinden gerçekleştireceklerdir. Tercih süreçlerinin tamamlanması ve adayların tüm tercihlerinin toplanmasının ardından, noter huzurunda kura çekilecektir. Kura sonuçları kapsamında hak sahiplerinin güvenlik soruşturmaları tamamlanacak ve kurumlara memurluk kadroları üzerinden yerleştirmeleri sağlanacaktır.

İLKOKUL VE LİSE MEZUNU MEMUR ALIMLARI

Adalet Bakanlığı bünyesine ilkokul eğitim düzeyi üzerinden 51, lise eğitim düzeyi üzerinden 108 memur alımı yapılacaktır. İlgili hak sahipleri adaylar, eğitim durumlarını karşılamaları halinde tercih sürecinde Adalet Bakanlığı kadrolarını tercih edebileceklerdir. Bu memur alımlarına 2828 sayılı kanun dahilinde değerlendirilebilen kişilerin başvuru yapmalarına olanak tanınmaktadır. 2828 sayılı kanun devlet desteğiyle yetiştirilmiş, devlet tarafından koruma altına alınmış kişileri ifade etmektedir. Kamuya memur alımı için başvuru yapacak kişilerin bahsi geçen 2828 sayılı sosyal hizmetler kanunu dahilinde değerlendirilebiliyor olması gerekmektedir. Başvuru yapacak adayların daha önceden hak sahipliğini doğrulamaları gerekmektedir. Hak sahipliği doğrulaması, kontenjan dağılımları, kadrolar ve diğer detaylara aşağıda yer alacak bağlantı üzerinden erişim sağlanabilir. Memur alımlarında tercih süreçleri başlamış, kılavuzlar yayımlanmış durumdadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.