Bakan Soylu 10 Bin Bekçi Alımı Açıklaması

 10 Bin yeni bekçi alımı ile ilgili bakan Soylu bazı açıklamalarda bulunarak müjdeleri sıraladı. 10 Bin bekçi alımı ile ilgili Ocak ayını işaret etti.

10 Bin Bekçi Alımı


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldığı televizyon programında flaş son dakika açıklamalarına yer verdi. Açıklamasında geçtiğimiz günlerde kadro ihdası yapılan 10 bin bekçi alımıyla alakalı sürece ve yeni bekçi alımlarına değindi. Açıklamasında bekçi alımıyla alakalı elde edilen kazanımlara, şehirlerdeki bekçi alımlarının yapılmasının ardından
hırsızlık sayılarındaki düşüşlere dikkat çekildi. Ankara, İzmir ve İstanbul' da bekçilerden önceki hırsızlık sayıları ve bekçilerin görev almasının ardından hırsızlık sayılarıyla örneklendirmeler yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bekçilerin yarattığı güven ortamını vurguladı. Şehir ortamı yaşandığını ve bu güven temininin sağlanması gerektiğini aktararak, vatandaşlar için daha emniyetli bir şehir yaşantısının amaçlandığını vurguladı. Açıklamasında bekçi alımlarına da yer veren Süleyman Soylu kamuoyuna müjdeli haberi duyurdu.

10 BİN BEKÇİ ALIMI İÇİN İLAN YAYIMLANACAK

Bakan Soylu açıklamasında şehirlerdeki bekçi sayılarına ve buradan elde edilen güven ortamı kazanımına vurgularda bulundu. Geçtiğimiz günlerde kadro ihdası yapılan ve binlerce kişi tarafından merak edilen 10 bin bekçi alımına yönelik ise " 10 Bin Bekçi Alımı 'Gece bekçilerinden çok memnunuz, 2 bin 800 gece bekçisi var. 1200 gece bekçisi daha zannediyorum Ocak Şubat ayında eğitimleri bitecek, 10 bin 500 gece bekçisi daha alacağız, tüm vilayetlere bekçi alımı yapacağız. Ankara'da gece bekçisi var, 500 daha alacağız, İzmir'de 200 bekçi alımı yapacağız, Geçen sene 2017 yılında toplam özellikle İstanbul'daki günlük hırsızlık olayı toplam 79 du şu anda 56, Ankara'da 30'du şu an 10, İzmir'de 19'u şu an 8, bu hırsızlıkların yukarıdan aşağıya düştüğünü gösterir. Şehir hayatı yaşıyoruz bunu güvenli hale getiriyoruz. Bekçilerimiz gece düdüklerini çalmaya devam edecek vatandaşımız da rahat edecek. " ifadelerini kullandı. Bu açıklamaların ardından yakın tarihte 10 bin bekçi alımı için ilana çıkılacağı düşünülmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.