Bekçi Çalışma Saatleri ve Maaşları

 Bekçi alımları tüm hızıyla devam ederken bekçiler ile ilgili çeşitli bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bekçiler kaç saat çalışır ve ne kadar maaş alır. Bu bilgilere hemen aşağıda ulaşabilir sizde 10 bin 500 bekçi alımından yararlanabilirsiniz.

Bekçi Maaşları ve Çalışma Saatleri


Bilindiği üzere geçtiğimiz ayda Resmi Gazete' de 10 bin bekçi alımı için kadro ihdası yayımlandı. Yayımlanan bu kadro ihdası adaylar tarafından ilgiyle karşılandı ve ilanın yayımlanması bekleniyor. İlan henüz yayımlanmadı ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu
katıldığı bir programda, bekçilere ve onların göreve başlamasıyla elde edilen faydalara değindi. Açıklamasında hırsızlık oranlarındaki düşüşe, şehir hayatında güvenli ortamın kurulmasına yönelik ifadeler kullandı. Bu açıklamasında bekçi alımlarının illere göre dağılımlarına değinerek, işe yerleştirilen bölgelerdeki başarıyı vurguladı. Yakın zaman içerisinde kadro ihdası yayımlanan bekçilere yönelik de son derece önemli bir açıklama daha gerçekleştirerek, 10 bin kadro ihdasının yayımlandığı bekçi alımında, alım sayısının 10 bin 500 olduğunu aktardı. Bu bağlamda alım ilanı yayımlanması beklenen 10 bin 500 bekçi alımı için adayların meraklı bekleyişleri sürüyor. Bu noktada adayların merak ettiği diğer konulardan bekçi maaşları bekçi çalışma saatleri gibi konulara da yanıt vermeye çalışacağız.

BEKÇİLERİN MAAŞLARI NE KADAR?

Bekçilerin maaşları şuan itibariyle 2018 yılı baz alınarak yaklaşık olarak 3 bin TL civarındadır. Evli olup olmayışı, eğitim durumu, çocuğunun olması gibi durumlarda bekçilerin maaşları değişiklik göstermektedir. Bekçiler çalışma saatleri konusunda da bekçilerin gün ışığını görene kadar çalıştıklarını söyleyebiliriz. Bekçiler akşam 18.00 ile sabah 06.00 arasında görev almaktadırlar. Elbette bu durum görev alınan ile veya bölgeye göre değişiklik gösterebilir. 6 gece çalışan bekçiler,1 gün dinlenirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.