Belediyeye 88 Zabıta 82 İtfaiye Eri Alınacak

 Belediyede çalışmak isteyenler için bir haberimiz var. KPSS 50 puan ile zabıta ve itfaiye eri alımı yapılacaktır. Sizde aşağıdaki şartları taşıyorsanız belediye personeli olmak için önünüzde hiç bir engel yok.

Belediye Personel Alımları


Trabzon Büyükşehir Belediyesi, 657 sayılı devlet memurları kanuna göre kamu personeli seçme sınavına göre belediye itfaiye yönetmeliği ve belediye zabıta yönetmeliğine göre toplam 170 memur alımı yapacağını ilan etti. Kamu personeli seçme sınavından
50 puan ve üzeri puanı olan ve en az lise mezunu olan kişiler diğer şartları da taşımaları halinde iş ilanına başvuru yapabileceklerdir. Hem zabıta memurluğunda hem de itfaiye eri alımında önlisans ve lisans mezunu aranan şartlar arasında bulunsa da lise mezunları için itfaiye eri alımı ilanı bulunmaktadır. 170 kişilik kadro aşağıdaki şekilde öğrenim durumlarına göre sıralanmıştır.

Lisans Mezunu Aranan Kişi Sayısı

İtfaiye Eri için 26 kişi, zabıta memuru 51 kişi olarak belirtilmiştir. İtfaiye eri alımı için B sınıfı veya E sınıfı sürücü belgesi şartları bulunmaktadır. Zabıta memuru olmak isteyenlerin B sınıfı sürücü belgesi olmalıdır.

Önlisans Mezunu şartı olan kişi sayısı

İtfaiye Eri için 26 kişi ve zabıta memuru kadrosu için 37 kişi olarak belirtilmiştir. Aynı şekilde itfaiye eri için B veya E sınıfı ehliyet sahibi olma şartı bulunmaktadır. Zabıta memuru için de B sınıfı sürücü belgesi aranmaktadır.

Lise Mezunu alım yapılan kişi sayısı

İtfaiye Eri alımı için 25 kişilik kadro ayrılmıştır. Lise mezunu zabıta memuru alımı ilanı yoktur.

Başvuru Koşulları Neler? Kimler Başvuruda Bulunabilir?

2018 KPSS sınav puanı olmak,
KPSS’den en az 50 puan almış olmak,
İtfaiye Eri alımına başvuru yapacakların karanlık, yükseklik, kapalı mekan, dar alan gibi korkuları olmamak,
30 yaşından gün almamış olmak,
Erkekler 167 cm. ve bayanlar 160 cm. den kısa olmamak ve kiloları da +-10 kilogram dan fazla veya eksik olmamak.

Başvurular Ne Zaman ve Nereye Yapılacak?

İş ilanına başvurular 6-12 Aralık 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurunuzu Trabzon Büyükşehir Belediyesi insan kaynakları ve eğitim dairesine başvuru evrakları teslim edilmelidir. Başvurular şahsen yapılmalıdır. Başvuru sırasında kişiler boy ve kiloları ölçülecektir. İlk olarak “www.trabzon.bel.tr” adresinden başvuru formunu temin etmeli ve eksiksiz şekilde doldurmalısınız. İnternetten indiremeyenler belediyeden başvuru iş talep formunu elden alabilirler. Bu forma ek olarak aşağıdaki evrakları son başvuru zamanından önce belediyeye ulaştırmalısınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.