DHMİ 381 Memur Alımı İlanı Yayınladı

 Devlet hava meydanları işletmesi KPSS kılavuzunda 381 yeni memur alımı ilanı bulunmaktadır. Kamuda çalışmak isteyenler detaylara hemen aşağıda ulaşabilirsiniz.

DHMİ Personel Alımları


DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ (DHMİ) 381 MEMURLUK KADROSU

İlgili KPSS 2018/2 kılavuzunda da aktarıldığı üzere Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) bünyesine lise, önlisans ve lisans kadrolarından olmak üzere
toplamda 381 memur alımının yapılacağı kamuoyuna duyurulmuştur. Bu alımlarda adaylar başvurularını KPSS puanlarıyla tercih kılavuzu üzerinden gerçekleştireceklerdir. Tercihlerde bulunmadan önce adaylarda aranan niteliklere ve özel koşullara dikkat edilmesi gerekmektedir.

DHMİ 381 MEMUR ALIM KADRO DAĞILIMI

DHMİ bünyesine tercihler üzerinden alınacak 381 memur kadrosu için kadro dağılımlarına göz atıldığında; lise düzeyinden 61, önlisans düzeyinden 103 ve lisans düzeyinden ise 217 kişinin memuriyet yolu gözükmüş durumdadır. Bu bağlamda tercih işlemlerini gerçekleştirmek isteyen adaylar, ilk önce tercih sürecine yönelik mutlaka bilinmesi gerekenlere değindiğimiz haberimize göz atmalıdırlar. Tüm bilgilendirmeleri okuduktan sonra adaylar DHMİ kadrolarını tercih edebilirler. Bilindiği üzere tercih işlemleri ÖSYM üzerinden T.C kimlik numarası ve şifre bilgisi girilerek gerçekleştirilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.