Diyanet İlkokul Mezunu Personel Alımları Devam Ediyor

 Diyanet işleri başkanlığı hak sahiplerine yönelik personel alımı işlemleri başladı ve tercihler devam ediyor. Sizde aşağıdaki şartlar ve detaylar doğrultusunda Diyanet işleri başkanlığına iş başvurusu yapabilir kamuda çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Diyanet Personel Alımları


Çok sayıda kurumun 2018 yılı bitmeden memur alım ilanına çıkmasının beklendiğini, bu bağlamda da kurumların alım ilanlarının yayımlanabileceğini yaptığımız haberlerde aktarmıştık. 2828 sayılı kanun kapsamında çok sayıda kurum boş kadrolarını açıkladı
ve Devlet Personel Başkanlığı üzerinden geçtiğimiz günlerde bu memur alım sürecine yönelik kılavuz yayımlandı. Kanun kapsamında değerlendirilebilen hak sahiplerinin, kamu kurumları ya da kuruluşlarında memur olarak atanmalarına ilişkin tercih süreçlerinin başlatılacağı aktarıldı. Kamuya yapılacak bu alımlar için adaylardan tercihlerini yapmaları istendi.

Kamuya memur alımı sürecinde, devlet korumasında yetiştirilmiş, devlet tarafından korunma kararı alınmış kişilerin istihdamlarına devam ediliyor. 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu dahilindeki hak sahiplerinin, ilgili tercih süreçleri sonrasında, noter huzurunda kura çekimleri yapılacaktır. Kura çekimlerinin ardından şartları sağlayan ve başvuru belgelerini eksiksiz, vaktinde teslim etmiş kişilerin işe yerleştirilmeleri gerçekleştirilecektir. Yürütülecek tercih işlemleri için DİB memur alımı kadrosuna ilkokul mezunu adayların başvuruları alınacaktır. Tercih işlemiyle gerçekleştirilen bu başvuru işlemleri için aktarılan son tarih 14 Aralık 2018' dir. Bu tarihe kadar hak sahiplerinin ilgili tercih süreci boyunca, DİB kadrolarını tercih etme imkanı bulunmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.