Diyanet İşleri Yurtdışı İçin 400 Memur Alacak

 Diyanet İşleri Başkanlığı 400 din görevlisi istihdam edeceğini duyurmuştu. Duyurulan ilana göre; adayların, haberimizde sizlere aktardığımız gerekli belgelerle birlikte, Türkiye'de Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne, yurtdışında Din Hizmetleri Müşavirliğine/Ataşeliğine/Koordinatörlüğüne bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Diyanet 400 Memur Alımı


Diyanet geçtiğimiz günlerde, yurtdışında görevlendirilmek üzere 400 personel alımı yapacağını duyurmuştu Din görevlisi olarak alımı gerçekleştirilecek
olan personel başvurusu için bazı genel ve özel şartlara sahip olmak gerekiyor.

Bazı genel ve özel şartlara sahip olması gereken adaylar yurtdışında görev yapacaklar. 17 Aralık'a kadar sürecek olan 400 din görevlisi alımı başvuruları için haberimizde sizlere aktardığımız bazı genel ve özel şartlara sahip olmak gerekiyor. 2018 yılı yurtdışı din görevlisi başvuruları iki aşamalı olmak üzere yazılı ve sözlü sınavla yapılacak.

Diyanet işleri din görevlisi alımı için başvuran adaylar, 'Mesleki Ehliyet Sınavı' ve 'Yurtdışı Temsil ve Yeterlik Sınavı' olmak üzere iki aşamalı yazılı ve/veya sözlü olarak yapılacak sınava tabi tutulacaklar. Din görevlisi alımları için başvurular 17 Aralık'a kadar devam edecek. Alımlar için belirlenen şartlar arasında YDS’den 70 puan almış olmak şartı bulunuyor.

İlgili ülke vatandaşlığına veya süresiz oturma iznine sahip olan adayların başvurabileceği sınav için 19 Kasım ile 17 Aralık tarihleri arasında müracaat edilebilir. Yurtdışındaki vatandaş, soydaş ve dindaşlarımızın kültürel bağlarının korunması, güçlendirilmesi, dini konularda aydınlatılması ile din hizmetleri ve din eğitimi faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla kadın-erkek din görevlisi istihdamı sağlanacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.