DSİ 995 Memur Alımı Detayları

 DSİ 995 yeni memur alımı haberini daha önce sitemizde sizler için duyurmuştuk. DSİ ne zaman alımlara başlayacak? DSİ 995 memur alımları hangi şartlarda yapılacak? İşte detaylar...

DSİ Memur Alımları


Devlet Su İşleri için 2018 yılı Nisan ayında 995 memur kadrosu çeşitli branşlarda İHDAS edilmişti.  Özellikle mühendis alımı için 7 Kasım’da da yeni yönetmelik yayımlanarak personel alımı şartları belirlenmişti. Adaylar aylardır bekleyen atamaların bir
an önce yapılmasını talep ediyor. İşte DSİ 995 memur ihdas süreci ve atama kadro talepleri.

 28 Nisan 2018 tarihli resmi gazete süreci: Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik 28 Nisan 2018 tarihli resmi gazetede yayımlanmış ve DSİ’ye 995 yeni memur kadrosu ihdas edilmişti.7 Kasım 2018 tarihli resmi gazete süreci: Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne ilk defa açıktan atanacak mühendis personel hakkında sınav ve atama yönetmeliği de yayımlanmıştı. Şimdi, sırada personel alımlarının gerçekleştirilmesinde.

Kadro ihdası ne anlama geliyor?
Kamu kurum ve kuruluşlarına ihdas edilen kadrolar açıktan atama izinleridir ve o kuruma ait yeni alımlar anlamına gelmektedir. Fakat net olarak şu tarihte alım olacak diye bir ibare bulunmamakla birlikte açık bulunan kadrolar için de bir an önce atama yapılması için süreç işlemeye başlamıştır.

Atama bekleyen elektrik ve elektronik mühendislerinin atama taleplerinin yerine getirilmesi adına DSİ mühendis ve personel alımlarının kısa zamanda başlatılmasını bekliyoruz.Bu kapsamda DSİ personel alımı için ihdas edilen mühendis, tekniker, teknisyen ve diğer branşlardaki kadrolar için alım sürecinin de başlatılması bekleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.