DSİ İlkokul ve Lise Mezunu KPSS Şartsız Personel Alımları Yapacak

 DSİ personel alımlarından yararlanmak ve kamuda memur olmak isteyenler için müjdeli bir haberimiz var. DSİ yayınladığı ilanlar ile ilkokul ve lise mezunu yeni personel alımları yapacak. Sizde aşağıdaki şartlar ve detaylar doğrultusunda DSİ iş başvurusu yapabilirsiniz.

DSİ Memur Alımları


Devlet Personel Başkanlığı' nda geçtiğimiz günlerde yayımlanan duyuru dahilinde, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve daha çok sayıda kurum bünyesine 2828 sayılı kanun kapsamında memur alımlarının yapılacağı aktarıldı. Memur alımları için çok
sayıda kadro ve kurum söz konusu iken, bu ilanlara başvuruların tercihler üzerinden gerçekleştirileceğini ve yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında değerlendirilebilecek kişilerin başvuru yapabileceğini vurgulamak isteriz. 2828 sayılı kanun, devlet tarafından korunması kararı alınan, devlet eliyle yetiştirilmiş kişileri ifade etmektedir. Bu kişiler devlet tarafından, alınacak tercihlerin sonrasında gerçekleşecek kura çekimiyle kamuoyuna aktarılacak ve ilgili tercih kadrolarına göre memur olarak atanacaklardır. Kura çekimleri, tercihlerin alınmasının ardından ilan edilen tarihte noter huzurunda yapılacaktır.

KADRO DAĞILIMI

DSİ memur alımı en az ilkokul ve lise mezunu adaylar tarafından tercih edilebilecek kadrolarda ilana çıkmıştır. Bu ilanlara tercihlerini yalnızca ilkokul ve lise mezunu olan ve 2828 sayılı Sosyal Hizmetler kanununa dahil, hak sahipliği bulunan kişiler gerçekleştirebilirler. Hak sahibi ilkokul ve lise mezunu adaylar için yürütülecek tercih işlemleri hakkında tüm detaylar aşağıda yer alacak kılavuzdan ulaşılabilmektedir. İlgili DSİ memur alım tercihlerinde ilkokul eğitim düzeyinden 12, lise eğitim düzeyinden ise 26 memur alımı yapılacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.